Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

12.11.2010   13:46Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРАВА МІГРАНТІВ ТА ШУКАЧІВ ПРИТУЛКУ

Зокрема, Клаус Волькен, керівник програм Міжнародної організації з міграції, розповів учасникам семінарів про процедуру реадмісії між Україною та ЄС, навів статистичні данні щодо кількості повернених осіб за останні три роки. За словами європейського експерта, статистика говорить про те, що  за останні роки кількість повернених осіб майже не збільшується. 63 % загальної кількості осіб повернутих за угодою про реадмісію були громадяни України. 

Експерт ВОГО «Волинські перспективи» Віктор Вальчук зробив доповідь про стан дотримання прав мігрантів та шукачів притулку під час їх затримання в Україні. Він зауважив, що майже ніхто з затриманих мігрантів не знає про свої права, перекладач та копія постанови суду про примусове видворення не надаються в абсолютній більшості випадків. Тільки після потрапляння до Пункту тимчасового перебування іноземців (ПТПІ) мігранти можуть дізнатися необхідну інформацію та отримати юридичну консультацію.

Суддя Апеляційного суду Чернігівської області Олександр Демченко доповів учасникам семінарів про проблему катувань та жорстокого поводження  в контексті боротьби з нелегальною міграцією. Він зазначив, що доведені факти катувань мігрантів є доволі поодинокими, але скоріш за все це пов’язано з тим, що іноземці не володіють мовою, не знають своїх прав та просто залякані трафікерами.

Окремим заходом став візит до Пункту тимчасового перебування іноземців (ПТПІ) «Журавичи» Волинської області. Учасники ознайомилися з умовами та побутом утримуваних іноземців, а також поспілкувалися з персоналом Пункту. Як зазначив один з експертів, начальник Чернігівського ПТПІ «Росзудів» Євген Салуян, обидва зараз працюючи в Україні Пункти тримання мігрантів мають схожі проблеми. Недофінансування установ, відсутність перекладачів, відсутність коштів на примусове повернення іноземців додому – основні проблеми, з якими стикаються керівництво Чернігівського та Волинського ПТПІ.

Всі учасники семінарів активно приймали участь в обговоренні поставлених питань та зазначили важливість подальшого діалогу та співробітництва в сфері роботи з мігрантами та шукачами притулку.

Заходи організовані Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з громадською організацією «Волинські перспективи» в рамках реалізації проекту «Проведення адвокасі-кампаній на захист прав нелегальних мігрантів та осіб, що знаходяться в процедурі реадмісії, в пунктах тримання мігрантів в Україні», який реалізується за підтримки Інституту відкритого суспільства.

 

Останні новини

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.