Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

04.02.2011   14:30Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРАВОВА ДОПОМОГА

Як зазначає керівник проекту Віктор Тарасов: «Для держави залишається дуже проблематичним забезпечення захисту прав людини на цьому рівні, особливо у питаннях звернення до суду. Сьогодні існує багато перешкод об’єктивного й суб’єктивного характеру, які заважають сільським жителям звертатися до суду за захистом своїх прав. У першу чергу, це низький рівень правової культури сільських жителів, економічні негаразди, транспортні проблеми. Нажаль, насьогодні активність громадян по захисту своїх прав досить слабка. Не останню роль у цьому грає низька правова освіта населення. Якщо у містах можна говорити про звичайну правову безграмотність, то у сільській місцевості вона носить катастрофічний характер. До цього додається недосконалість регуляторних функцій державних органів влади та надвисока корупція».

Як свідчить досвід Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, найбільша кількість звернень сільських жителів наразі стосується питань земельних відносин, зокрема користування земельними ділянками, питання орендної плати за земельні паї, тощо. На другому місці перебувають справи, пов’язані з пенсійним та соціальним забезпеченням, в першу чергу проблеми «дітей війни» та «чорнобильців», надання житлових субсидій, тощо.

На вирішення цих проблем і направлений проект «Покращення правового захисту та доступу до правосуддя малозабезпечених мешканців сільської місцевості у Чернігівській області», що реалізує Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (ЧГКЗПЛ) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». В рамках проекту надається безкоштовна правова допомога громадянам, в першу чергу сільським мешканцям, як на базі громадської приймальні ЧГКЗПЛ так й під час виїздів юристів в районні центри Чернігівської області; розповсюджується друковані видання з питань захисту прав людини; проводитимуться правоосвітні заходи для журналістів районних ЗМІ та працівників органів місцевого самоврядування області щодо висвітлення проблеми доступу до правосуддя та обговорення проблеми правової просвіти населення, тощо.

Громадяни, які вважають власні права порушеними або у яких виникають труднощі з реалізацією власних прав, можуть звертатися по безкоштовну юридичну допомогу до громадської приймальні за адресою: м.Чернігів, 14000, вул.Горького 57/1; телефон «гарячої лінії»: (022) 612-532.

 

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.