Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

10.01.2012   01:47Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МІГРАНТА 2011

Як показує практика, подібні заходи необхідні для соціальної адаптації іноземних громадян, які опинилися у місцях несвободи.

Як показує практика, подібні заходи необхідні для соціальної адаптації іноземних громадян, які опинилися у місцях несвободи. І якщо раніше 6 місяців тримання не становили великої шкоди і загрози свідомості людей, то з прийняттям змін до Закону України «Про правовий статус іноземців» від 05.05.2011 року і збільшенням максимального строку перебування осіб у ПТПІ до 12 місяців, проблема комунікативної та соціальної адаптації серед мігрантів загостриласяь. Це насамперед пов’язано з неможливістю багатьох осіб самореалізуватися, продовжити навчання, роботу, розлучення особи з близькими, родичами тощо. Тому, перед правозахисниками, крім юридичної допомоги мігрантам, стоїть ще одне важливе завдання – сприяти якомога якісній та ефективній адаптації осіб, які через певні причини, опинилися в стінах ПТПІ. І найголовніше, завадити системі за рік зруйнувати особистість і індивідуальність особи. Таким чином, від нас залежить не тільки адаптація особи, але і її соціальна реабілітація. Важливо, щоб звільнившись з місця тимчасового обмеження свободи, людина змогла і бажала поновити свої права, виправити помилки і, незважаючи не на що, продовжити нормальне життя.

Також, з нагоди Міжнародного Дня мігранта, в Пункті тимчасового перебування іноземців (ПТПІ) «Розсудів» відбувся семінар для працівників ПТПІ. Представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Тухан Едієв та Віктор Тарасов ознайомили персонал ПТПІ з останніми змінами в законодавстві щодо правового статусу іноземців в Україні та особливостями реалізації нового Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту». Окремими темами під час заходу стало висвітлення міжнародних стандартів поводження з мігрантами, шляхи подолання мовного бар’єру та толерантне розуміння інших культур та релігій, недопущення проявів расизму по відношенню до мігрантів.

Останні новини

Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06

18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».

Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01

18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.

Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07

14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.

Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19

В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».

Протидія гендерно-зумовленому насильству: як молодь може змінити суспільство 19:46

10-11 жовтня 2024 року в м.Чернігів відбувся дводенний тренінг «Школа молодого активіста з протидії гендерно-зумовленому насильству», учасниками якого стали учні та вчителі з різних громад Чернігівщини.