Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

23.03.2013   13:17Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Держава винна чернігівським «дітям війни» 37 млн гривень

Десятки тисяч жителів Чернігівщини віком понад 67 років чекають, поки виконавча служба виконає рішення судів про стягнення на їх користь сум доплат до пенсії особам, які мають соціальний статус «діти війни». Загальна сума станом на 1.03.2013 року, яку вони повинні одержати – 37 406 105,52 грн.

Відповідно до українського законодавства, державна виконавча служба зобов'язана виконати судові рішення протягом півроку. За цей час держвиконавці зобов'язані накласти арешти на рахунки та майно боржника і стягнути суму заборгованості, встановлену судом. Але у відношенні Пенсійного фонду виконавча служба нічого такого не робить і робити не збирається. А сам ПФУ лише включив людей, за якими надійшли виконавчі листи, в додаткові відомості, і очікує поки в бюджеті України будуть передбачені кошти для виплат за цими відомостями. В результаті багато чернігівських пенсіонерів чекають виконання судових рішень з вересня 2011 року.

В Чернігівському громадському комітеті захисту прав людини досі значна частина клієнтів - це «діти війни». І абсолютна більшість їх звертається з приводу виконання судових рішень. На жаль, багато хто цього не дочекається. Наприклад, літня пара, отримавши на руки копії судових рішень, не здогадалася, що після цього треба ще взяти виконавчий лист. І тепер суд їм у видачі виконавчого листа відмовляє - у зв'язку з пропуском строку пред'явлення виконавчого листа (1 рік з дня набрання рішенням суду законної сили). У когось виконавчий лист загубився при пересилці, і виконавче провадження теж не відкриють. Хоча головна причина, зрозуміло, інша. Ситуація є неприпустімою не лише з правової, але й з моральної точки зору: смертність осіб у віці старше 67 років перевіщує 10% на рік. І за час, поки прийняті судами рішення не виконуються, держава вже заощадила тільки в Чернігівській області кілька мільйонів гривень. Адже частини людей, які повинні були отримати гроші по цим рішенням, на жаль, більше немає в живих.

Адреса громадської приймальні з безоплатної правової допомоги:

м.Чернігів, 14000, вул.Горького 57/1.

«Гаряча лінія»: 612-532.

 

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.