Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

20.10.2014   15:48Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Чернігівський район створює систему безоплатної правової допомоги

Чернігівська районна рада Чернігівської області 1 жовтня 2014 року прийняла рішення «Про затвердження Програми правової освіти та надання безоплатної первинної правової допомоги населенню Чернігівського району на 2014-2016 роки».

Це рішення – результат співпраці фахівців Центру правової інформації та консультацій в м.Чернігів, створеного на базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, та депутатів й посадових осіб Чернігівської районної ради.

Зокрема, Програма формалізує й нормативно закріплює діяльність, яка вже ведеться Чернігівським Центром правової інформації та консультацій (ЦПІК) у співпраці з органами місцевої влади на рівні району та місцевих громад в галузі правової просвіти та надання безоплатної первинної правової допомоги мешканцям району. Для координації та контролю виконання Програми затверджений склад робочої групи, до якої, окрім представників районної ради, райдержадміністрації, районного управління юстиції, увійшли керівник та юрист Чернігівського ЦПІКу – Віктор Тарасов та Наталія Піддубна.

«Прийняття Програми дає юридичну можливість створити доступну та ефективної систему надання безоплатної правової допомоги для кожного жителя Чернігівського району, – коментує керівник проекту «Запровадження ефективної системи безоплатної первинної правової допомоги в м.Чернігові та Чернігівському районі» Віктор Тарасов (проект реалізує Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»). – Це стане одним з кроків для запровадження в майбутньому самодостатньої системи безоплатної первинної правової допомоги в районі у відповідності до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», в тому числі за рахунок місцевого бюджету. Така ж робота проводиться й на рівні сільських громад, вже підписані відповідні меморандуми з 5-ма сільськими радами району».

Таким чином, можна констатувати, що чернігівські правозахисники змогли налагодити співпрацю з органами місцевого самоврядування задля створення системи безоплатної правової допомоги жителям Чернігівського району та передачі цього досвіду до інших районів та місцевих громад Чернігівщини. Це дозволить покращити рівень правової освіти населення, забезпечити доступ до правової допомоги, до інформування громадян про їх права і свободи. Дасть змогу людям захистити права, якщо вони порушені.

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.