Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

20.11.2014   15:49Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На протидію дискримінації при прийомі на роботу

Не дивлячись на те, що за законом права і можливості українців не залежать від статі, упереджене ставлення до жінок на українському ринку праці існує. Дискримінації при прийомі на роботу зазнають незаміжні жінки, жінки з малими дітьми і жінки старші 40 років. При цьому освіта, досвід та професійні якості до уваги не беруться.

Втім, мешканці і міста Чернігова, які зазнали дискримінації за ознаками статі, можуть захистити свої права, звернувшись до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Поширеною є практика відмови у прийомі на роботу на підставі сімейного стану та віку жінки. Найчастіше роботодавець робить вибір на користь працівника чоловічої статі, оскільки він не буде брати лікарняні разом з дитиною, не піде в декретну відпустку тощо.

Таким прикладом може бути звернення мешканки Чернігова, яка є розлученою жінкою та має п’ятирічного сина… Справа в тому, що на момент звернення вона знаходилася на обліку безробітних в Державному центрі зайнятості. В центрі зайнятості їй повідомили про те, що в одному з комунальних підприємств з‘явилася вакансія, на яку вона може претендувати. Звернувшись до цього комунального підприємства їй відмовили в прийнятті на роботу, відкрито дискредитуючи її за ознакою статі, та повідомили, що вакансій на даний час не має. Однак разом з нею, був присутній чоловік, якого взяли на роботу з такою ж освітою, досвідом роботи та рекомендаціями.

Юристами ЧГКЗПЛ була підготовлена та направлена скарга до прокуратури м.Чернігова про протиправні дії керівництва комунальної установи. За результатами розгляду скарги прокуратурою м.Чернігова було винесено припис керівництву комунальної установи розглянути кандидатуру заявниці, та у разі відсутності вакансій на даний момент залишити її в кадровому резерві.

Подібні випадки досить часто зустрічаються в нашому місті, однак мешканці по різному на них реагують, тобто не завжди звертаються за правовою допомогою, вважаючи, що їх права не порушені, або просто не знають як захистити свої права.

Як зазначає юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Піддубна, ще у 1980 році Україна ратифікувала Конвенцію «Про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок». З тих пір в Україні змінилося безліч влад, повністю переформатовано політичну систему та форму правління, але ситуація щодо протидії дискримінації відносно жінок стала не набагато кращою.

За словами юриста, починаючи з 2000 року в Україні відбуваються позитивні зміни щодо зменшення проявів дискримінації. Було прийнято ряд законів, проте це так і не вирішило проблеми.

Зараз же Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги реалізовує проект «Посилення правових можливостей гендерно-дискримінованих груп». Його розпочали в червні 2014 року для подолання дискримінації при влаштуванні на роботу, в розмірі оплати праці, подолання насильства в сім’ї та наданню безоплатної правової допомоги з цих питань.

В Україні працюють 4 Центри з протидії дискримінації.

Мешканці Чернігівської області можуть звертатися до спеціалістів у Центр протидії дискримінації Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, звернувшись за адресою: м.Чернігів, вул. Горького 57/1, або за телефоном «гарячої лінії» (0462) 612-532(0462) 612-532.

Останні новини

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.