04.03.2015   14:45Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Чернігівську молодь навчать безпечному працевлаштуванню за кордоном

В умовах загострення соціально-економічної кризи в державі та масової міграції населення через збройний конфлікт та окупацію, проблема безпечного працевлаштування та попередження потрапляння в ситуацію торгівлі людьми для груп ризику в Україні набуває особливого характеру.

Суспільна небезпека торгівлі людьми, як надзвичайно небезпечного злочину, полягає в посяганні на найцінніші та невід’ємні права людини – право на повагу до гідності, на свободу та особисту недоторканість, свободу пересування і вільний вибір місця проживання. Проблема торгівлі людьми не вирішиться сама по собі і попередження цього явища, особливо в молодіжному середовищі, повинне носити постійний і системний характер.

Саме тому Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі і розвитку з лютого 2015 року розпочав реалізацію проекту щодо підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді Чернігівської області з питань безпечної міграції та працевлаштування.

«Учні професійно-технічних закладів та шкіл-інтернатів є однією з найуразливіших категорій в цьому плані. За даними МОМ, випускники професійно-технічних закладів складають 46,4% від усієї кількості постраждалих від торгівлі людьми, - зазначає керівник проекту Наталія Піддубна. - Ця молодь не є поінформована щодо власних прав та правил безпеки під час пошуку праці та працевлаштування за кордоном та в Україні, адже в школах, особливо сільських, ніхто не піднімав цього питання. Чернігівська область є прикордонним регіоном, що сприяє високому міграційному потоку. Саме тому цим проектом ми хочемо попередити можливі негативні наслідки серед цієї групи ризику».

В цілому проект має на меті підвищити рівень обізнаності дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також молоді, що навчається в професійно-технічних закладах, з явищем торгівлі людьми та основними способами його запобігання.

В рамках цієї діяльності будуть підготовлені тренери з числа активних учнів шкіл-інтернатів та професійно-технічних навчальних закладів. Під керівництвом педагогів та правозахисників, використовуючи методику "рівний-рівному", вони будуть передавати отримані знання своїм одноліткам та самі розповідати іншим про безпечну міграцію, фактори запобігання людської експлуатації. Всього проектом планується охопити не менше 2000 учнів навчальних закладів Чернігівщини.