Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.10.2015   21:40Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Представники Омбудсмана: хворі в Городнянському психоневрологічному інтернаті для жінок перебувають в жахливих умовах

Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого разом із представниками громадськості (Сергієм Буровим, Олександрою Линовіцькою та Людмилою Довгоброд) здійснили моніторинговий візит до Городнянського психоневрологічного інтернату для жінок у Чернігівської області.

Свій візит моніторингова група розпочала з відділення ліжкохворих людей. Підопічні недоглянуті, у багатьох величезні пролежні. Знаходитися в кімнатах довше трьох хвилин важко – очі роз’їдає сморід від випорожнень. Через те, що персонал не використовує памперси, які запаковані лежать на складі, практично вся підлога в кімнатах просочена сечею, а люди лежать на мокрих пелюшках.

Через холодну погоду на момент візиту всі жінки перебували у відділеннях, але не у своїх кімнатах, а в окремих порожніх приміщеннях з дерев’яними лавами. В інтернаті немає ніякої реабілітації, окрім трудової (копання городу, випас корів тощо), а тому цілими днями люди просто сидять чи ходять коридорами.

Величезною проблемою є надання медичної допомоги в інтернаті. Лікар в інтернаті працює лише декілька годин на день – за сумісництвом. У медичній документації – безлад, в історіях хвороб підопічних, яким були зроблені оперативні втручання, жодних згадок про це. Так, жінка з раковою пухлиною молочної залози та наявною язвою, яка сочиться, більше трьох років не обстежувалася онкологом, і немає жодної довідки про те, що вона проходила курс хіміотерапії. Адекватно пояснити, чому людям не надається навіть первинна медична допомога, персонал інтернату не зміг.

Та найбільше лякає безтурботність персоналу. На запитання моніторів, чому за 38 ліжкохворими підопічними доглядає лише 1 санітарка, медична сестра і директор закладу відповіли, що інша санітарка пішла з підопічними копати буряки. Постає запитання, так що ж головніше – недоглянуті підопічні в язвах та пролежнях чи підсобне господарство?

«За час роботи в Департаменті НПМ, такого жаху, як тут, ми не бачили», – ділилися враженнями представники моніторингової групи.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені відповідні акти реагування Уповноваженого з прав людини.

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.