Останні публікації
10.12.2016 12:32 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Надавачі правової допомоги та посадовці Волині підвищують навички в сфері захисту прав біженців та шукачів притулку
7-9 грудня 2016 року в Луцьку відбулися серія тренінгів «Міжнародні та національні стандарти захисту прав шукачів притулку та біженців в Україні» для представників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адвокатів, працівників міграційної та прикордонної служб Волинської області.
Тренерами заходів виступили провідні українські експерти з міграційних питань та практикуючі адвокати Наталія Гурковська та Остап Тимчій.
Під час відкриття тренінгів програмний директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Тухан Едієв наголосив на важливості врегулювання на національному та регіональному рівнях міграційних процесів з метою недопущення порушень прав біженців та шукачів притулку, попередження жорстокого поводження з нерегулярними мігрантами, сприяння їм в доступі до правосуддя та ефективних засобів правового захисту.
Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Євгеній Блащук ознайомив присутніх з практикою правового захисту шукачів притулку, мігрантів та інших вразливих категорій з числа іноземних громадян, яка склалась на території Волинської області.
В ході тренінгів адвокатів та представників Регіонального і місцевих центрів області, а також працівників Волинського Пункту тимчасового перебування іноземців, прикордонної та міграційної служб Волині ознайомлено з відповідною практикою Європейського Суду з прав людини, процедурою визначення статусу біженця за Конвенцією про статус біженців 1951 року та Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового заходу», з особливостями оскарження рішень державної міграційної служби України про відмову у прийнятті заяви шукача притулку, оформленні документів для її розгляду, у наданні статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.
Лекційний матеріал було закріплено практичними заняттями, в ході яких між учасниками тренінгу відбувалася конструктивна дискусія, яка засвідчила інтерес присутніх до теми обговорення.
У кінці заходів тренери Наталія Гурковська та Остап Тимчій, відповіли на усі питання, які цікавили адвокатів. У підсумку всі учасники отримали інформаційні матеріали, для використання в роботі.
Тренінги організовані Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Розвиток державної та недержавної систем надання безоплатної правової допомоги задля захисту прав нерегулярних мігрантів та шукачів притулку в Україні», що виконується за підтримки Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.