30.12.2016   11:47Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

«Проблем у переселенців не меншає», – Володимир Виноградов, юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини

У м.Лебедин Сумської області напередодні новорічних свят працювала «Мобільна юридична клініка» в рамках проекту «Соціально-правовий захист, життєзабезпечення та екстрена підтримка постраждалих від конфлікту груп населення південного сходу України», спрямованого на захист тих громадян, що залишили свої домівки на окупованих та небезпечних територіях.

Зустріч переселенців з Володимиром Виноградовим, виконавцем проекту на території Сумщини і юристом Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, відбулася на запрошення керівника ГО «Самаритяни Сумщини» Влада Лазаренка. З цією організацією, яка опікується переселенцями, упродовж всього цього року склався вже певний режим співпраці, завдяки цьому вдається ефективно виконувати свої завдання. На зустріч прийшло чимало громадян. З’ясувалося, що через відстань від обласного центру, вони живуть в певному вакуумі, тож інформацію про корисні для ВПО проекти дізнаються або через мережу інтернет або за під час подібних заходів. У багатьох виявилося чимало юридичних проблем, що потребують вирішення.

«Актуальність юридичної допомоги для переселенців зумовлена законодавством, яке постійно змінюється, нові відмітки на довідках внутрішньо переміщених осіб, особливості перетину кордону з зоною АТО, питання проведення верифікації та фізичної ідентифікації - звернень не стає менше, тільки іншими стають питання», - зазначає Володимир Виноградов, виконавець проекту у Сумській області.

Присутні були ознайомлені із питаннями соціального захисту переселенців та можливими варіантами правового захисту порушених прав. Дізналися про зміни в законодавстві, яке регулює правові відносини ВПО та держави. Деяких учасників зустрічі цікавили питання можливості стягнення заборгованості з соціальних виплат, заробітної плати, отримання спадщини, оформлення пільг, призначення субсидій. Були досягнені домовленості щодо подальших зустрічей та листування електронною поштою з юристом проекту задля обговорення нагальних питань.

Проект «Соціально-правовий захист, життєзабезпечення та екстрена підтримка постраждалих від конфлікту груп населення південного сходу України» впроваджується Данською радою у справах біженців у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за фінансової підтримки Відділу надання допомоги при надзвичайних ситуаціях Агентства США з міжнародного розвитку (OFDA/USAID).

Контакти приймалень проекту в регіонах:

Чернігівська область:

Адреса: вул.Гонча 57, м.Чернігів, 14000

Тел.: (0462) 612-532

E-mail: protection.ua@gmail.com

Сумська область:

Адреса: вул.Бєлінського 2, оф. 3, м.Суми, 40000

Телефони «гарячої лінії»: 095-939-11-11, 050-690-16-92

E-mail: vladimirvinogradovsumy@gmail.com

Полтавська область:

Адреса: м.Полтава, вул.Матросова 4, оф. 3; вул.Майдан Незалежності 24, оф.108

Телефони «гарячої лінії»: 050-274-52-83; 099-658-56-10

E-mail: nastyashlyakhtina@gmail.com

Івано-Франківська область:

Адреса: м.Івано-Франківськ, вул.Гаркуші 2, 4-й поверх, оф. 408

Телефон «гарячої лінії»: 095-310-61-51

E-mail: o.fomichov.if@gmail.com

Житомирська область:

Адреса: м.Житомир, вул.Троянівська 3

Телефон «гарячої лінії»: 050-465-98-18

E-mail: sergiivengeruk@gmail.com