24.04.2018   19:46Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Чернігівські ОСББ та поліція об’єднують зусилля задля безпеки в громаді

24 квітня у відбулася робоча зустріч представників ОСББ Чернігова з місцевими поліцейськими в рамках ініціативи «Сусідська варта».

Участь в заході взяли керівники ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) та ЖБК (житлово-будівельних кооперативів) міста, представники Чернігівського міського відділу, Управління патрульної поліції та Управління забезпечення прав людини ГУ Національної поліції в Чернігівській області.

Основною темою заходу стало обговорення актуальних проблем в сфері забезпечення громадської безпеки та благоустрою в місті, а також розробка спільних ініціатив представників органів самоорганізації населення та поліції в рамках впровадження інституту «Сусідська варта» в Чернігові.

Муніципалітет міста підтримує дану ініціативу та готовий долучатися до відповідних заходів. Про це наголосив заступник Чернігівського міського голови Сергій Фесенко, відкриваючи захід. Чиновник зазначив, що в листопаді 2016 року міська рада створила комунальне підприємство «Муніципальна варта», до завдань якого входить здійснення контролю за благоустроєм, екологічної безпеки та здійснення заходів щодо профілактики і припинення адміністративних правопорушень в місті. Саме тому міська влада цілком зацікавлена в налагодженні взаємодії з поліцією та громадою в цій сфері.

Катерина Данькова, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Інна Пасека, інспектор із зв‘язків з громадськістю Управління патрульної поліції Чернігівської області презентували присутнім основні принципи програми «Сусідська варта» та досвід впровадження ініціативи в інших українських громадах.

«В рамках цього проекту ми зможемо провести роз’яснювальну роботу з населенням, для того, щоб вони більш чітко розуміли дії патрульної поліції, слідчих та дільничних. Тим самим, ми зможемо зменшити кількість територій, де є небезпека скоєння правопорушень, і унеможливимо діяльність людей, які збираються зробити правопорушення. Дуже важливо налагодити комунікацію між людьми та поліцією», – зазначила Інна Пасека.

«В домі, де я є головою ОСББ, нещодавно обікрали квартиру. Не хотілося б, що б такі випадки повторювалися. Ми зі свого боку будемо підключатися і допомагати Вам. Для того, щоб наше місто було більш безпечним», – зазначив Володимир Сергієнко, голова одного з ОСББ.

“Часто злочин важко розкрити, бо немає, за що зачепитись, відсутні прикмети порушників та і сусіди не хочуть нічого розповідати. Необхідно не допускати правопорушень, працювати на випередження, попереджувати злочини”, – переконані представники поліції.

Поставити поліцію біля кожного під’їзду чи все ж брати відповідальність на себе, співпрацюючи з правоохоронцями у всіх напрямках, – вибір, який має зробити кожен мешканець. Саме це і є лейтмотивом “Сусідської варти”.

В рамках зустрічі присутні обговорили основні проблеми з якими найчастіше зіштовхується населення та напрям подальшої співпраці. В подальшому планується створити спільний чат з керівниками ОСББ, ОЖБК та поліції.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Управлінням патрульної поліції Чернігівської області в рамках реалізації проекту «Безпечний Чернігів – спільний інтерес, спільна відповідальність» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду “Відродження”.