Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

16.10.2018   18:01Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На Чернігівщині підопічних психоневрологічного інтернату змушують лежати на підлозі та погано годують

Працівники офісу українського омбудсману та громадські монітори, за участі представника Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Тухана Едієва, здійснили моніторинговий візит до Червоненського психоневрологічного інтернату на Чернігівщині (Коропський район).

Наразі в установі проживають 253 чоловіки з розладами психіки, з яких лише 35 дієздатних, а 20 – обмежено дієздатних.

Монітори встановили, що підопічні проживають у кімнатах, обладнаних необхідними меблями по четверо-п’ятеро осіб, мають індивідуальний одяг і постільну білизну. Територія інтернату огороджена, багато дерев і клумб, є лавки та альтанки.

Утриманці інтернату можуть грати у комп’ютерні ігри, у кожному відділенні є місця для перегляду телепрограм, також є телевізори у багатьох кімнатах. Під час візиту відбувався святковий концерт, у якому підопічні інтернату брали участь.

Вісім чоловіків працюють на підсобному господарстві відповідно до трудової угоди.

Разом з тим, були виявлені порушення прав підопічних. Окрім мешканців відділення №1 для лежачих, іншим не дозволяється лежати вдень на ліжках, тому ті, хто не хоче гуляти, вимушені сидіти на стільцях або лежати у кімнаті на підлозі.

Опікуном майже 180 підопічних рішенням суду призначено директора інтернату. 25% пенсії або соціальної допомоги підопічних витрачаються в окремих випадках, коли потрібні додаткові витрати на лікування. Фактично опікун не використовує особисті кошти недієздатних осіб на їхні потреби, вони зберігаються на банківських рахунках.

Моніторингова група встановила, що п’ятеро працівників харчоблоку щоденно харчуються приготованими для підопічних стравами. Під час перевірки відділення №1 у гороховому супі не було м’яса, тоді як в супі, який зберігався для працівників, м’яса була значна кількість. При цьому страви не відповідали меню. До роботи харчоблоку залучаються підопічні, кімната для чистки картоплі в антисанітарному стані.

В установі не дотримано санітарно-епідеміологічного режиму. Єдина лампа використовується лише для кварцювання маніпуляційної кімнати з порушенням технічних вимог. У медпункті виявлено порушення санітарних норм.

Моніторингова група виявила, що зовнішній вигляд підопічних справляє неприємне враження. Вони одягнені в однаковий сірій одяг, камуфляжні куртки і резинове взуття. Під час спілкування скаржилися на погане харчування та просили цигарки.

Звіт за результатами візиту буде направлений керівництву Чернігівської обласної державної адміністрації.

За інформацією Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Останні новини

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.

Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41

У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.

Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19

В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.