Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

25.07.2019   16:09Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

В Чернігові презентували успішні практики співпраці правозахисників та центрів безоплатної правової допомоги

25 липня 2019 року у прес-центрі «Чиста політика» відбулася прес-конференція на тему: «Успішні практики надання правової допомоги та захисту прав людини на Чернігівщині».

Під час заходу спікери розповіли про результати роботи центрів безоплатної вторинної правової допомоги та правозахисних громадських організацій у Чернігівській області.

У заході взяли участь директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко та керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова.

- На сьогодні ми намагаємось допомагати громадам не тільки консультативною допомогою, а й проведенням круглих столів з представниками різних державних органів, тренінгів, семінарів з актуальних питань, проведення спільно з Регіональним та місцевими центрами БВПД виїзних консультацій в громадах, - зауважила представник Наталія Кулікова. - Так за останній рік наша Чернігівський громадський комітет захисту прав людини спільно з Регіональним центром та Службою у справах дітей Чернігівської ОДА проводив тренінги з питань протидії домашньому насильству та налагодженню співпраці між всіма суб’єктами, організовувала виїзди в усі громади області для надання консультацій з різних питань, в тому числі й самим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко розповіла про підсумки роботи Центру в першому півріччі 2019 року.

Так, за цей період Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області було видано 879 доручень на захист осіб, котрі є суб'єктами отримання безоплатної правової допомоги.

За словами Ірини Протченко, надання безоплатної правової допомоги відбувається на базі діяльності Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області, котрий координує діяльність трьох місцевих центрів, що знаходяться в містах Ніжин, Мена та Чернігів, до структури яких входять 19 бюро правової допомоги. Штат чернігівського обласного осередку системи безоплатної правової допомоги налічує 75 штатних працівників. До процесу надання правової допомоги залучено 97 адвокатів на контрактній основі, оплата діяльності яких відбувається за бюджетні кошти відповідно до кількості та якості виконаних доручень.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області активно розвиває та нарощує взаємодію з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями з метою збільшення правової обізнаності громадян, про що свідчать 218 підписаних меморандумів про співпрацю у вказаному напрямку. Варто звернути увагу, що було проведено 188 спільних методично-консультаційних та іформаційно-роз’яснювальних заходів з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями.

Також, громадян інформувалось про їх права, діяльність центру чи актуальні зміни в законодавстві України шляхом проведення 817 правопросвітницьких заходів, розміщенням 500 інформаційних матеріалів правового характеру в ЗМІ, 407-м особам було надано доступ електронних сервісів Мін’юст на базі центрів та бюро правової допомоги.

Окремо директор Регіонального центру нагадала, що до безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема, відноситься захист, представництво осіб в судах, органах місцевої та виконавчої влади, складання документів процесуального характеру. Для оптимізації роботи системи та зменшення навантаження на адвокатів представництво осіб в цивільних чи адміністративних справах відбувається за рахунок залучення штатних працівників, захист в кримінальних провадженнях відбувається шляхом залучення висококваліфікованих адвокатів, котрі пройшли конкурсний відбір.

У 2019 році , на Чернігівщині місцевими центрами було видано 907 доручень. З них 235 доручень було надано адвокатам, а 672 – представництво за дорученнями було здійснено штатними працівниками центрів.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини та Регіональним центром з надання безоплатної воринної правової допомоги у Чернігівській області в рамках проекту «Посилення правової спроможності громад Чернігівської області» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.