Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

09.12.2021   21:47Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Фахівці із соціальної роботи місцевих громад Чернігівщини посилюють спроможність у протидії домашньому насильству

9 грудня 2021 року в Чернігові відбувся тренінг «Ефективний механізм взаємодії суб’єктів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на рівні територіальних громад».

Учасниками навчання виступили працівники місцевих Центрів соціальних служб Чернігівської області.

Керівниця програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Надія Едієва зазначила, що не зважаючи на вдосконалення законодавчого регулювання, питання надання кваліфікованої соціальної та іншої допомоги особам, постраждалим від насильства, на сьогодні залишається актуальним і до кінця не вирішеним, особливо на локальному рівні.

Центри соціальних служб є спеціальними закладами у ланці суб’єктів по запобіганню та протидії домашньому насильству, які надають соціальні послуги сім’ям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Особи, які постраждали від домашнього насильства або стали його свідком, можуть звернутися до установ соціальної сфери для отримання психологічної допомоги, соціального супроводу та інформаційної підтримки. Присутні соціальні фахівці розповіли про свій досвід роботи у цій непростій категорії справ, про проблеми і колізії, з якими вони стикаються у своїй роботі.

Тренером заходу виступив національний експерт та тренер по запобіганню та протидії домашньому та гендерно-зумовленому насильству Віктор Вальчук.

Зокрема, експерт зосередив увагу присутніх на практичних і законодавчих аспектах вирішення проблеми, а саме: криміналізація домашнього та деяких видів гендерно-обумовленого насильства, розширення переліку обтяжуючих та пом’якшуючих обставин, запровадження механізму термінових заборонних та обмежувальних приписів, обмежувальних заходів, що застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство, особливості роботи, кола прав і обов’язків фахівців із соціальної роботи у справах, пов’язаних з представництвом інтересів осіб, постраждалих від домашнього насильства, тощо.

Учасники навчання зазначали, що вирішення проблеми домашнього насильства в країні потребує згуртування всіх дотичних суб’єктів, аналізу актуальної судової й адміністративної практики та напрацювання ефективних інструментів захисту постраждалої особи від самого початку криміналізації домашнього насильства.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Посилюємо безпеку – розбудовуємо громаду» за підтримки Посольства США в Україні.

Останні новини

Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10

Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27

Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.