Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

23.12.2021   21:12Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Правоохоронці та правозахисники підбили підсумки співпраці в 2021 році

23 грудня представники ГУНП в Чернігівській області, управління патрульної поліції, управління дотримання прав людини, обласної прокуратури, регіональні координаторки Уповноваженої ВРУ з прав людини та представники громадськості обговорили проблеми з виявленням та реагуванням на випадки домашнього насильства та інші виклики в питаннях дотримання прав людини в регіоні.

Захід відбувся за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та за сприяння ГУНП в Чернігівській області.

На початку зустрічі обговорили ситуацію в регіоні та проблеми, які виникають у сфері протидії домашньому насильству та наданні допомоги постраждалим в актуальних умовах. Окремо зупинились на проблемах співпраці (іноді й відсутності комунікації) в територіальних громадах між поліцейськими та представниками громад, в тому числі при інформуванні про виявлені випадки відповідно до вимог законодавства.

Представники поліції зазначили про необхідність відкриття центрів для постраждалих та налагодження ефективних алгоритмів реагування в громадах на випадки домашнього насильства.

Під час обговорення учасники підняли й питання вжиття ефективних засобів роботи щодо притягнення до відповідальності кривдників, в тому числі за невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або не проходження програм для кривдників. Хоча саме такі заходи мали би сприяти зменшенню рецидиву проявів домашнього насильства з боку кривдників.

Окремо проговорили й проблемні питання розгляду адміністративних справ в судах. Є випадки невиконання вимог законодавства судами щодо можливості розгляду таких справ без участі кривдника. Також є необхідність співпраці з районними судами області для направлення кривдників на програми для кривдників в громадах, накладення стягнення в вигляді громадських робіт, тощо.

Також під час круглого столу згадали й про кадрові проблеми в громадах, але наголосили про необхідність налагодження взаємодії між правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади та громадськості на місцях для забезпечення дотримання прав людини.

Підсумовуючи захід, учасники зазначили, що під час виконання повноважень виникає багато проблемних питань. Тому зустрічі такого формату сприяють механізму взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії домашньому насильству, та вирішенню актуальних правових та безпекових потреб громад, пов’язаних з допомогою вразливим групами населення.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Громадський контроль над правоохоронними органами в Чернігівській області» за підтримки Freedom House Ukraine.

Останні новини

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.