Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

16.06.2009   08:39Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На Чернігівщині затримано 9 нелегалів із Сирії, Єгипту та Афганістану

Під час проведення заходів при спробі перетину Державного кордону України з Російською Федерацією в районі села Лемешівка, Городянського району, Чернігівської області, затримано злочинну групу у складі дев'ятьох громадян з таких країн: Республіки Афганістану - 5 чоловік, Єгипту - 3 чоловіка, та Сирії - 1 чоловік.

 

Зі слів першого заступника начальника Управління - начальника УБОЗ УМВС України в Чернігівській області Олександра Михайлика: "Чернігівська область є транзитною в географічному плані і розташована на шляху руху зі Сходу через Білорусь та Російську Федерацію до країн Європи, саме цим шляхом і прямують мешканці Азіатських країн до омріяного "західного раю".

 

УБОЗ приділяє серйозну увагу проблемі нелегальної міграції, за нашою інформацією це не остання група, яка намагалася перетнути Український  кордон, тому переконаний, це далеко не останнє затримання, яке провели правоохоронці Чернігівщини. З цього питання ми проводили спільні координаційні наради з прокуратурою області, іншими правоохоронними структурами, які займаються цим напрямком роботи, напрацьований відповідний план взаємодії. А днями співробітники УБОЗ спільно з ДАІ та прикордонною службою вночі в районі села Лемешівка, Городянського району, затримали групу нелегальних мігрантів, яка складалася з 9 чоловік (5 афганців, 3 єгиптянина та 1 сирієць) яка перетнула Український кордон і намагалася потрапити до Західної Європи.

 

Подальша робота наших співробітників стосовно цієї групи полягає у встановленні всіх учасників оборудки, всіх фігурантів, які замовляли "коридор", супроводжували нелегалів, тобто повністю відслідковується канал від замовника і вербувальника до виконавця.

 

Ясна річ, переправка нелегалів - прибутковий бізнес, так супровід однієї особи оцінюється приблизно в $1000. Але ці люди просто викидають гроші на вітер, бо практично всі їхні спроби закінчуються невдало - вони переривають свій транзит і потрапляють до нас. В Розсудові, Ріпкинського району, є пункт тимчасового перебування нелегальних мігрантів, куди будуть поміщені і ці 9 затриманих після проведення з ними первинних слідчих дій.

 

Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи за ч. 2 ст. 332 КК України "незаконне переправлення осіб через державний кордон України", що загрожує винним ув'язненням від трьох до семи років. Розслідування триває.

 

 

Потік нелегальної міграції через Україну не припиняється, на це навіть не впливає світова фінансова криза, скоріше навпаки. Свідченням тому є той факт, що на сьогодні в Розсудові утримується 91 особа, серед яких навіть є 4 жінки і 2 дітей.

 

ЦГЗ УМВС України в Чернігівській області

16.06.09

 

Останні новини

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.

Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41

У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.

Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19

В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.