Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

18.02.2013   00:00Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Правова допомога людям, які живуть із ВІЛ/СНІД

Запрошуємо скористатися послугами всеукраїнської мережі правової допомоги для забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення.

Поширенню проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні сприяє системне порушення прав людей, які живуть з ВІЛ, та осіб, вразливих до ВІЛ/СНІДу: людей, які вживають наркотики, осіб залучених до секс-бізнесу та пацієнтів програм ЗПТ.

Спектр порушень прав людини стосовно визначених груп населення досить широкий. Їх можна поділити на наступні групи: (1) неправомірні дії з боку правоохоронних органів (чисельні випадки неправомірних затримань та обшуків; фальсифікації за кримінальними справами, що включає підкидання наркотичних засобів, проведення слідчих дій з чисельними порушеннями, фальсифікації матеріалів оперативних закупівель, використання абстинентного синдрому для вибиття показань; вимагання грошей, інше); (2) дискримінація та порушення прав людини з боку медичних працівників (відмова у наданні медичної допомоги, розголошення ВІЛ-статусу, непрофесійний та неадекватний медичний супровід, в тому числі такий, який призводить до летальних наслідків); (3) порушення майнових прав та прав батьківства; цілий спектр інших прав, які стосуються соціального забезпечення людини.

Уразливе становище вказаних груп повністю позбавило їх можливостей обстоювати свої права та, тим більше, досягти притягнення до відповідальності порушників їх прав – суб’єктів владних повноважень. В результаті представники вказаних вразливих груп мають суттєво менші шанси на отримання, і без того недостатньої, профілактичної, медичної і соціальної допомоги, що, в свою чергу, негативно впливає на розвиток епідемії ВІЛ/СНІДу в країні.

Метою проекту Харківської Правозахисної Групи «Забезпечення захисту прав людини вразливих груп населення силами всеукраїнської мережі правової допомоги» (який здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження») є надання своєчасної, доступної, кваліфікованої та якісної юридичної допомоги у захисті прав осіб, які вживають наркотики, пацієнтів ЗПТ та людей, які живуть з ВІЛ/СНІД силами всеукраїнської мережі адвокатів та юристів в різних регіонах України.

Якщо ви самі потребуєте такої допомоги, або знаєте людей, які живуть із ВІЛ/СНІД, та/або вживають наркотики, та/або є пацієнтами замісної підтримуючої терапії, права яких порушуються та яким потрібна фахова допомога правників, то пишіть HIV.DV.legalaid@gmail.com або дзвоніть до ХПГ 057 7006772.

Останні новини

Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06

18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».

Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01

18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.

Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07

14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.

Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19

В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».

Протидія гендерно-зумовленому насильству: як молодь може змінити суспільство 19:46

10-11 жовтня 2024 року в м.Чернігів відбувся дводенний тренінг «Школа молодого активіста з протидії гендерно-зумовленому насильству», учасниками якого стали учні та вчителі з різних громад Чернігівщини.