Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

27.05.2013   16:59Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Апеляційний суд Чернігівської області не скасував вини по сфальшованим кримінальним звинуваченням, - правозахисник

Зранку 27 травня Апеляційний суд Чернігівської області розглянув апеляційну скаргу Сергія Верхогляда, який 8 років провів у СІЗО без остаточного вироку по сфальшованим кримінальним звинуваченням.

До судової зали прийшло стільки небайдужих, що судді змушені були змінити приміщення на більше...

У своїй промові Сергій наголосив на своїй невинуватості і зажадав звільнити його з зали суду.

- Апеляційний суд не звільняє...- тихо, але так, що це почули усі, зауважила на це суддя Світлана Рудомьотова, і колегія видалилася до нарадчої кімнати.

Вердикт суду міг би претендувати на "соломонове рішення" проте не тоді, коли йдеться про повністю невинувату людину.

Колегія суддів вирішила вважати Сергія Верхогляда винуватим у скоєнні інкримінованого йому злочину, проте зменшити міру покарання з 10 років до 8 років і 4 місяців таким чином, щоби через 3 тижні – 16 червня 2013 року Сергія повинні будуть звільнити по "закінченню строку відбування покарання".

Звичайно, з цим рішенням не погодяться ані Сергій, ані його захисники, які вже готують касаційну скаргу, відкривається дорога до розгляду його справи Європейським судом з прав людини, який вже цими днями отримає від нас новини у справі Верхогляда.

А вітчизняним суддям залишається... встановлювати шпаківні, сподіваючись, що це врятує сумління, сон, авторитет і, зрештою, врятує суспільство і країну від сумної долі Содому і Гоморри.

Докладніше - http://blogs.pravda.com.ua/authors/groysman/51a357aee6d78/

 

Останні новини

Відбувся круглий стіл щодо ідентифікації та перенаправленню постраждалих від насильства в умовах війни 21:24

У межах проєкту «Реагування та захист жертв сексуального та гендерно зумовленого насильства, пов’язаного з конфліктом» у Чернігові відбувся круглий стіл, присвячений ідентифікації та перенаправленню постраждалих від насильства.

Чернігів посилює систему запобігання та протидії домашньому насильству. 19:01

Напередодні всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Чернігові відбулася робоча зустріч, під час якої представники міських служб та громадських організацій обговорили спільні кроки для посилення місцевої системи реагування на домашнє та гендерно зумовлене насильство. У центрі уваги були координація між установами, доступність допомоги та розвиток спеціалізованих сервісів для постраждалих.

Молодіжні школи з протидії насильству стартували в Чернігові 17:23

В Чернігові проведені Молодіжні школи для учнів 10-11 класів ліцеїв Чернігівської області, а також тих, хто долучається до роботи в центрах роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання.