Останні публікації
27.05.2013 15:19 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ВІЛ-інфікованих жінок стає більше, ніж чоловіків
Щороку кожної третьої неділі травня в світі відзначають День пам’яті померлих від СНІДу. Його метою є привернення уваги громадськості до цієї проблеми, соціального захисту ВІЛ-інфікованих, профілактики захворювання.
Про те, якою є нинішня ситуація з ВІЛ/СНІД на Чернігівщині, йшлося під час прес-конференції в обласному центрі.
«Статистика спостережень за померлими від СНІДу в області ведеться з 2005 року, - розповідає головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Микола Дейкун.
За словами пана Дейкуна, темпи епідемії СНІДу дещо зменшились. Кардинально змінився статус ВІЛ-інфікованих. Тобто, якщо раніше захворювання вражало представників так званих асоціальних верств населення, то тепер не захищений ніхто. Вдалося також знизити ризик передачі вірусу від ВІЛ-інфікованої матері до дитини.
«Попри те, що СНІД - невиліковна хвороба, застосування ан-тиретровірусної терапії дозволяє значно підвищити якість та продовжити тривалість життя ВІЛ-інфікованих», - підкреслив лікар.
Проконсультуватися та здати кров для безкоштовного обстеження на ВІЛ можна у будь-якому медичному закладі області. У всіх районних та міських лікарнях діють «кабінети довіри».
На думку Миколи Дейкуна, темпи поширення ВІЛ/СНІД можна було б зменшити, якби приділяти увагу не лише лікуванню, а й профілактиці. Зупинити епідемію тільки медичним втручанням неможливо, бо СНІД -хвороба, яка більше залежить не від стану здоров’я людини, а від її поведінки. А для того, щоб її змінити, зусиль лише медицини замало.
Статистика
В Чернігівській області офіційно взято на диспансерний облік 2714 ВІЛ-інфікованих, серед яких 76 дітей. Діагноз СНІД мають 406 чоловік. За віковою структурою найбільша кількість випадків ВІЛ-інфекції в Чернігівській області в 2013 році зареєстрована у віці 30-39 років - 54%. Також в цьому році вперше зареєстровані випадки ВІЛ-інфекції у віковій групі 15-24 становить 5% (5 осіб). Серед ВІЛ-інфікованих, взятих під медичний нагляд у 2013 році, чоловіки і жінки складають по 50%, за аналогічний період минулого року чоловіки склали 57%, жінки - 43%. Переважним шляхом інфікування є статевий: у жінок - він становить 85% , у чоловіків - 52%. Шляхом парентерального введення наркотичних речовин інфікувалося 48% чоловіків та 15% жінок. Найвищі показники поширеності ВІЛ-інфекції реєструються в містах Прилуки і Чернігів та Щорському, Новгород-Сіверському й Прилуцькому районах.
Довідка
Вперше День пам’яті померлих від СНІДу був організований у 1983 році в Сан-Франциско (США). Державні та громадські організації у понад 100 країнах світу відзначають цю дату і проводять заходи, аби згадати тих, хто втратив своє життя від захворювань, спричинених СНІДом, для підтримки людей, що живуть з ВІЛ і постраждалих від його наслідків та для заклику громадськості до рішучих дій з протидії недузі.
Марія Савіна, газета "Чернігівщина" №21 (401) від 23 травня 2013
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.