27.06.2013   10:53Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Правозахисники зустріли Міжнародний день проти катувань семінаром про права людини у місцях несвободи

У Чернігові розпочалася друга сесія навчально-практичного Курсу "Моніторинг прав людини у місцях несвободи". 18 найкращіх з 43 учасників та учасниць першої дистанційної сесії Курсу були запрошені на семінар, під час якого за допомогою українських та польських експертів вчитимуться планувати дослідження ситуації з правами людини у закритих установах. Дата початку другої сесії курсу була обрана невипадково - кожен рік 26 червня світ згадує жертв катувань та жорстокого поводження - а у місцях несвободи в Україні ця проблема є однією з найбільш гострих.

Протягом шістьох днів тренінгу учасники та учасниці семінару дізналися все про планування та проведення моніторингу та підготують плани дослідження ситуації з правами людини у шістьох закритих установах у різних регіонах України. І це не буде суха теорія, адже наступним кроком учасників Курсу буде втілення цих планів у життя - до кінця вересня 2013 року вони відвідають визначені місця несвободи, зберуть та оброблять необхідну інформацію та підготують моніторингові звіти. Таке завдання постане перед учасниками та учасницями під час наступної дистанційної сесії. А завершиться Курс у жовтні сертифікаційним тренінгом від Асоціації незалежних моніторів, після якого найкращі студенти отримають можливість працювати у рамках Національного превентивного механізму з попередження катувань, який разом з низкою правозахисних організацій впроваджує парламентський Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська.

Проект адмініструється громадською організацією «М’АРТ» і реалізується в рамках стратегії Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини" за участю секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Асоціації незалежних моніторів за фінансової підтримки посольства Швейцарії в Україні. 

Костянтин Рєуцький