Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.04.2014   20:49Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Голови обласних судів люстрацію пройшли блискуче

Минулого тижня Верховна Рада прийняла Закон «Про відновлення довіри до судової системи України» (у народі — закон про люстрацію суддів). Люстрація (від латинського Lustation) — жертвоприношення. В нинішньому розумінні — очищення, відлучення від державної служби посадовців високого рангу, які скомпрометували себе.

За новим законом, голови обласних, районних і міських судів не призначаються з Києва, як це було раніше, а обираються на зборах суддями.

14 квітня пройшли збори в Апеляційному суді області. За діючою голову Садіга Тагієва із 41 присутнього проголосувало 39 (двоє — проти). У той же день голосували в Чернігівському окружному адміністративному суді. За попереднього керманича Віталія Добрянського із 15 суддів проголосувало 14. Один голос — за Ірину Соломко.

15 квітня обрали голову у Господарському суді області. За Василя Шестака, який очолював суд, з 20 суддів віддали свої голоси 19.

Отож люстрацію керівники обласних судів пройшли блискуче.

Проте залишилося відчуття глибокого нерозуміння: навіщо все це було придумано?

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №16 (1458), gorod.cn.ua

 

Останні новини

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.