Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

16.07.2014   20:33Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Із зони АТО та Криму на Чернігівщину переселилося вже 617 родин

1178 громадян України (617 родин) перемістилось з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО до Чернігівської області станом на 16 липня.

Під координацією регіонального та місцевих штабів з питань соціального забезпечення цих людей, більшість їх розселена у заздалегідь визначених місцях, а деякі виявили бажання зупинитися у родичів чи знайомих. Рятувальники зустрічають вимушених переселенців на залізничних та автовокзалах і супроводжують їх до місць тимчасового проживання. У даний час в області загальна кількість зарезервованих місць становить 1999.

Для звернення громадян працює «гаряча» телефонна лінія: у понеділок-п’ятницю з 8:00 до 17:00 за номером (0462) 72-40-95, цілодобово з 17:00 до 08:00 - (0462) 67-50-24. Також громадяни можуть цілодобово звертатися в Управління ДСНС в області за номером (0462) 65-25-41 або 101, де є технічна можливість переадресації дзвінка абонента до структурних підрозділів облдержадміністрації або громадських організацій до компетенції яких входить порушене питання.

Однак на цьому робота з вимушеними переселенцями не зупиняється. Рятувальники спільно з представниками місцевих органів державної виконавчої влади та Товариства Червоного Хреста України постійно відвідують місця розселення вимушених переселенців з метою надання їм допомоги із забезпечення речами першої необхідності, продуктами харчування та з’ясування соціальних проблемних питань, що потребують вирішення. Особлива увага приділяється родинам з дітьми.

Наразі органами виконавчої влади вирішено питання щодо продовження виплати державної соціальної допомоги та пенсій за місцем тимчасового проживання 45-ти родинам і 235-ти особам, працевлаштовані 24 особи, 33-м - призначена допомога по безробіттю, 6-м - відновлено втрачені документи. Влаштовано до загальноосвітніх навчальних і дошкільних закладів 69 дітей та 8 перебуває на оздоровленні у дитячих закладах. З місцевих бюджетів отримали фінансову допомогу для вирішення соціально-побутових питань 12 родин. У лікувально-профілактичних закладах надано допомогу 162-м особам. Загалом в повній мірі отримали необхідну допомогу вже 1126 осіб.

На території області створені та цілодобово працюють 2 пункти прийому вимушених переселенців: гуртожиток аграрного коледжу у м. Бобровиця на 70 місць (при необхідності може прийняти до 100 осіб) та навчальний пункт рятувальників на 15 місць.

З метою оперативного забезпечення людей, які вимушено переселяються із районів проведення АТО до Чернігівської області, на випадок їх масового заїзду в підрозділах обласного Управління ДСНС створено резерв продуктів харчування та речей першої необхідності.

Державна служба з надзвичайних ситуацій

 

Останні новини

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.

Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41

У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.

Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19

В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.