Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.11.2014   22:11Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Система безоплатної вторинної правової допомоги працює на Чернігівщині

Людині, яка потрапила у складну життєву ситуацію, пов’язану з правоохоронними органами, держава гарантує надання безоплатної вторинної правової допомоги. Про те, кому надається така допомога і як працює досить нова система безоплатної вторинної правової допомоги на Чернігівщині, розповіла представникам засобів масової інформації директор Чернігівського обласного центру Ірина Протченко 17 листопада під час чергового брифінгу.

- Безоплатна вторинна правова допомога включає в себе, насамперед, захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування; перед іншими особами; складання процесуальних документів, - підкреслила вона.

Громадянам, яких затримали правоохоронні органи, така допомога надається безкоштовно. Але держава відшкодовує гроші за надані послуги адвокату. На даний час безоплатна допомога надається громадянам, які вчинили кримінальний злочин та засудженим.

Для здійснення безоплатної вторинної правової допомоги в Україні діють центри у кожній області. У подальшому, при розширенні системи послуг до надання захисту ще в адміністративних і цивільних справах, планується створення міжрайонних та міжміських центрів.

Як же працює така система? Усі суб’єкти, які мають право затримати людину (міліція, прокуратура, СБУ, податкова служба, УБОЗ, прикордонна служба та інші), обов’язково, негайно повідомляють про факт затримання Чернігівський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Центр працює у цілодобовому режимі. Черговий центру приймає повідомлення про затримання особи, і протягом 2-х годин до затриманого прибуває адвокат.

Також розглядаються телефонні або письмові повідомлення про випадки затримання правоохоронцями, а також від осіб, затриманих за підозрою у вчиненні злочину. Також про затримання можуть повідомити близькі родичі чи члени сімей.

Проте, трапляються й випадки відмови від адвокатів, які співпрацюють з центром. Адже кожна людина може використати своє право на самозахист або захист за допомогою найманого адвоката. У будь-якому випадку черговий адвокат центру має поспілкуватися із затриманим.

Безоплатна вторинна правова допомога в обов’язковому порядку надається затриманим неповнолітнім особам, які скоїли тяжкі злочини, не володіють мовою, мають фізичні та психічні вади.

На сьогодні, за інформацією Ірини Протченко, Чернігівський обласний центр уклав контракти з 82-а адвокатами, які пройшли конкурсний відбір. Проте, як виявилося, не всі адвокати сумлінно виконують свої обов’язки. З трьома з них, за результатами моніторингу, центр у 2014 році контракти не подовжив.

Загалом, протягом поточного року центром видано 1176 доручень для здійснення захисту осіб, які підозрюються у скоєнні кримінального правопорушення. Але основним здобутком установи у цьому році її керівник називає винесення двох виправдальних вироків за навмисне вбивство.

- Нажаль, не всі громадяни, які потрапили в біду, володіють інформацією про свої права. Зателефонувавши до обласного центру безоплатної вторинної правової допомоги за номером: 0800-213-1030800-213-103 (із стаціонарних телефонів безкоштовно), будь-яка людина отримає надійний, гарантований державою захист адвоката. Вся інформація про установу, адвокатів, графік чергувань, справи знаходиться на офіційному веб-сайті за адресою: chernihiv.legalaid.gov.ua, - наголосила Ірина Протченко, користуючись нагодою.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.