Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

25.12.2014   23:12Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Уряд врегулював окремі аспекти продовження навчання студентів ВНЗ, розташованих в зоні АТО

З метою врегулювання питань організації освітнього процесу у вищих навчальних закладах, які розташовані у Донецькій та Луганській областях Кабінетом Міністрів України видано розпорядження від 05.12.2014 № 1210-р «Деякі питання організації освітнього процесу у вищих навчальних закладах».

Вказаним урядовим розпорядженням взято до відома, що: особи, які мають намір перевестися до ВНЗ , у якому вони тимчасово допущені до занять відповідно до розпорядження КМУ від 27.08.2014 р. № 785-р «Деякі питання організації 2014/15 навчального року в навчальних закладах, що розташовані у Донецькій і Луганській областях», мали не пізніше 19.12.2014 подати на ім’я керівника ВНЗ, до якого вони мають намір перевестися (поновитися), відповідну заяву. Таку саму заяву мали подати особи, які мають намір перевестися з ВНЗ, що розташовані у Донецькій або Луганській області, у якому внаслідок проведення АТО не здійснюється освітній процес, до ВНЗ в іншому регіоні а також особи, які були відраховані за власним бажанням з ВНЗ у Донецькій або Луганській області, у якому внаслідок проведення АТО не здійснюється освітній процес, і мають намір поновитися на навчання.

Поновлення на навчання здійснюється у порядку, передбаченому для переведення студентів. Після подання студентом заяви керівник ВНЗ видає наказ про зарахування особи на навчання, який верифікується в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, і встановлює строк ліквідації академічної різниці (не пізніше 15.05 2015).

Переведення зазначених осіб згідно з розпорядженням № 1210-р здійснюється: - на місця державного замовлення, що перерозподіляються між відповідними вищими навчальними закладами, в обсязі, затвердженому центральним органом виконавчої влади, до сфери управління якого належать такі навчальні заклади;

- на договірній основі із збереженням умов оплати, що передбачені договором, укладеним особою з ВНЗ, розташоаним у Донецькій або Луганській області, щодо осіб, які навчалися за рахунок коштів фізичних (юридичних) осіб. Оплата освітніх послуг при цьому здійснюється починаючи з наступного місяця після періоду, за який здійснено оплату навчання у попередньому ВНЗ.

У разі перевищення вищим навчальним закладом, до якого переводяться особи, ліцензованого обсягу підготовки фахівців за певним напрямом (спеціальністю), переведення здійснюється за окремим рішенням Міносвіти і науки.

Розпорядженням також передбачено, що у разі коли ВНЗ, розташований у Донецькій або Луганській області, не виплатив призначену студентові стипендію за будь-який місяць у період з червня по грудень 2014 року, навчальний заклад, до якого переведено або поновлено на навчання студента, може прийняти рішення про виплату стипендії за відповідний період;Переведені (поновлені) студенти зберігають право на отримання державних пільг і гарантій, визначених законодавством для окремих категорій громадян, які вони мали за попереднім місцем навчання. Для осіб тимчасово допущених до занять, плата за проживання у студентських гуртожитках визначається у розмірі, передбаченому законодавством для студентів (курсантів) вищих навчальних закладів.

Привертає увагу те,що дане розпорядження офіційно оприлюднене 19.12.2014, тобто в день, не пізніше якого студенти ВНЗ, розташованих в зоні АТО, повинні подати заяви про переведення чи поновлення. Тобто документ не стосується тих студентів, які подали відповідні заяви після його опублікування.

З практичних питань реалізації зазначеного розпорядження та інших правових проблем вимушені переселенці можуть звертатися до партнерів проекту «Захист цивільних та громадянських прав внутрішньо переміщених осіб та вразливих груп», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.