Останні публікації
26.10.2023 20:03 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Протидія домашньому насильству під час війни: пріоритет – посилення взаємодії дотичних структур на всіх рівнях
Повномасштабна війна накладає відбиток на всі процеси в державі. Як наслідок – у суспільстві зростає соціально-психологічне напруження, що призводить до збільшення кількості випадків домашнього насильства.
Запобігання та протидію цьому явищу, а також жорстокому поводженню з дітьми в період воєнного стану обговорили сьогодні учасники засідання профільної Міжвідомчої ради при Чернігівській ОВА. До участі долучились представники районних військових адміністрацій та громад області.
«Головними завданнями у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та жорстокому поводженню з дітьми є координація зусиль усіх профільних структур та організація належної якісної роботи на місцях. Має бути чіткий механізм перенаправлення, узгодження дій та прийняття швидких рішень. Ми готові допомагати громадам методично та організаційно, а також залучати допомогу наших партнерів там, де це найбільш необхідно», – наголосила заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк.
Як розповів директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОВА Андрій Шемець, за дев’ять місяців цього року в області зафіксовано 7859 звернень щодо випадків домашнього насильства, більшість з яких (70%) надійшло від жінок.
Наразі активно проводиться соціальна робота з сім’ями, які постраждали від домашнього насильства. Зокрема, в територіальних громадах діють програми роботи для кривдників – комплекс заходів, спрямованих на зміну насильницької поведінки кривдника. Проте такі програми затверджені лише у 8 громадах, тож роботу в цьому напрямі необхідно посилити.
Також в області функціонує 39 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб: 1 центр соціально-психологічної допомоги з «кризовою кімнатою», 4 спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування для постраждалих осіб, а також 34 мобільні бригади.
Крім того, минулого року розпочала діяльність обласна робоча група з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у співпраці та за підтримки Сабкластеру з питань гендерно зумовленого насильства та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. У межах цієї співпраці розроблено інформаційну картку з перенаправлення на обласному рівні. У ній також вказані контактні дані гуманітарних організацій, які надають психосоціальну допомогу, та спеціалізованих служб, які діють у громадах.
Нагадаємо номери телефонів, за якими можна звертатися у випадку вчинення домашнього насильства:
102 – Національна поліція України;
15-47 – урядова "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства;
116-123 або 0 800 500 335 – національна безкоштовна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
772 або 0800500255 – національна дитяча «гаряча» лінія.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
Правова допомога жертвам війни з відновлення пошкодженого або зруйнованого житла 16:46
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги в рамках проєкту «Alumni's response to the aftermaths of constant shellings» організовує діяльність покращення спроможності людей старшого віку, переселенців, представників інших вразливих верств населення отримувати допомогу та захист в питаннях відновлення пошкодженого або зруйнованого російськими обстрілами житла.
В Чернігові відбувся Форум «Підтримка волонтерської діяльності в умовах війни» 19:02
Захід об'єднав волонтерок та волонтерів, а також представників різних громадських організацій та благодійний фондів Чернігівської області. Мета зустрічі - розвиток волонтерства в регіоні, мережування та стратегування громадських організацій, підтримка ініціативних рухів, а також дослідження актуальних проблем волонтерства, пошук адвокаційних шляхів їх вирішення.
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.