Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

23.10.2023   20:07Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На Чернігівщині запрацювали три нові поліцейські станції завдяки ЄС та ПРООН

Їх відкрито для підтримки поруйнованих війною громад та посилення співпраці правоохоронних органів та місцевого населення.

На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Чернігівщина зазнала значних руйнувань: на території області тривали бойові дії, а частина громад понад місяць знаходилася в окупації. Після звільнення території усієї області безпекова ситуація поліпшилася, проте населені пункти продовжують зазнавати частих обстрілів. Тому питання підтримки громадської безпеки громад Чернігівщини постає особливо гостро. Відсутність місцевих підрозділів поліції, особливо у віддалених населених пунктах, може призводити до запізнілого реагування, роблячи місцевих жителів ще вразливішими до небезпек.

Завдяки спільним зусиллям Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні та Європейського Союзу в прикордонних громадах Чернігівщини запрацювали три нові поліцейські станції. Їх відкрили у селах Хоробичі, Замглай та Пакуль. Ключова мета ініціативи — забезпечити постійну фізичну присутність поліції у цих громадах та посилити довіру та співпрацю між правоохоронними органами та місцевим населенням. У такий спосіб ПРООН та ЄС розвивають потенціал поліції на місцевому рівні, аби попри війну громади могли ставати стійкішими та швидше реагувати на небезпеки.

За сприяння ПРООН на відкриття цих об’єктів було виділено понад 1 млн грн (близько 30 тисяч дол. США). Ці кошти були спрямовані на закупівлю будівельних матеріалів, меблів та техніки, необхідних для облаштування поліцейських станцій. Ремонтні роботи проводилися за кошти селищних рад.

Діюча керівниця програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Клое Алліо наголосила, що Європейський Союз продовжує надавати цілеспрямовану підтримку для українських громад, які постраждали від збройної агресії РФ. «Ми пишаємося тим, що змогли посприяти відкриттю цих поліцейських станцій на Чернігівщині, — сказала пані Алліо. — Ми переконані, що вони стануть надійною опорою для жителів громад, аби ті відчували себе більш захищеними в умовах війни та після її завершення».

Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє зазначив, що робота ПРООН у Чернігівській та інших областях спирається на багаторічний досвід втілення безпекових ініціатив у кризових умовах в Україні та світі. «Звісно масштаби цієї війни безпрецедентні й для того, щоб їм протидіяти, ми впроваджуємо системні та ефективні рішення, які допоможуть підтримувати безпеку в довгостроковій перспективі, — сказав пан Сільє. — Відкриття цих поліцейських станцій — це показовий приклад, як ми зміцнюємо зв’язок між поліцією та громадою».

Для довідки

Поліцейські станції відкрито за сприяння ПРООН в Україні в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Останні новини

Правова допомога жертвам війни з відновлення пошкодженого або зруйнованого житла 16:46

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги в рамках проєкту «Alumni's response to the aftermaths of constant shellings» організовує діяльність покращення спроможності людей старшого віку, переселенців, представників інших вразливих верств населення отримувати допомогу та захист в питаннях відновлення пошкодженого або зруйнованого російськими обстрілами житла.

В Чернігові відбувся Форум «Підтримка волонтерської діяльності в умовах війни» 19:02

Захід об'єднав волонтерок та волонтерів, а також представників різних громадських організацій та благодійний фондів Чернігівської області. Мета зустрічі - розвиток волонтерства в регіоні, мережування та стратегування громадських організацій, підтримка ініціативних рухів, а також дослідження актуальних проблем волонтерства, пошук адвокаційних шляхів їх вирішення.

Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15

20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.