Останні публікації
18.06.2024 18:09 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі
Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.
Про результати роботи Ради розповіла днями її голова Ольга Дзержинська на засіданні Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Нарада відбулася під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.
До складу Ради при Чернігівській ОДА входять представники ВПО, громадських організацій та структурних підрозділів ОДА. Співпрацює консультативно-дорадчий орган із громадськими організаціями та міжнародними партнерами.
Важливий напрям діяльності Ради – забезпечення ВПО тимчасовим житлом. Розпорядженням начальника ОВА у листопаді минулого року затверджено перелік місць тимчасового проживання Чернігівської області. До нього включено 9 таких місць, розрахованих на 1428 ліжкомісць.
«До речі, наші громадяни, які втратили житло, мають можливість нікуди не переїжджати, а залишитися жити на своїй території – завдяки співпраці з міжнародними донорами на присадибних ділянках також можна встановити модульний будиночок», – наголосила Жанна Шерстюк, заступниця голови ОДА, яка разом із заступником директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Дмитрієм Козловим взяла участь у засіданні Координаційного штабу.
Ще серед завдань новоствореного органу – інтеграція ВПО до громад, в які вони перемістилися, та співпраця з місцевими органами влади. А також допомога ВПО в питаннях зайнятості та працевлаштування.
Понад це, при кожній РВА діє своя рада з питань ВПО і 11 – в територіальних громадах (Прилуцька, Новгород-Сіверська, Малодівицька, Варвинська, Ладанська, Кіптівська, Сновська, Менська, Понорницька, Мринська та Макіївська ТГ).
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.