Останні публікації
24.05.2006 22:58 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Координаційна рада з питань запобігання поширенню СНІДу
Начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації М.Дейкун повідомив про стан виконання Національної "Програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки" в лікувально-профілактичних закладах області за I квартал 2006 року. Він зазначив, що медична допомога ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД надається усіма медичними закладами області. Стаціонарну допомогу хворі отримують у відділенні, що функціонує у структурі Чернігівської міської лікарні N2 та за місцем проживання у лікувально-профілактичних закладах за профілем захворювання. У поліклінічних відділеннях лікарі-інфекціоністи надають медичну допомогу та проводять диспансерне спостереження за ВІЛ-інфікованими та СНІД-хворими. Лікування хворих проводиться за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом. За словами М.Дейкуна, у 2005 році наша область була включена в проект Американського Міжнародного Альянсу Охорони Здоров'я "Попередження передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини" з метою доступності якісних послуг з охорони репродуктивного здоров'я людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, зокрема жінок. Безпека донорської крові в області забезпечується шляхом обстеження на антитіла ВІЛ. Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом здійснює єдину координацію дій між медичними закладами, громадськими установами і організаціями та управліннями з питань профілактики ВІЛ-інфекції, що дає можливість забезпечити належну організаційно-методичну, лікувальну, профілактичну та просвітницьку роботу. При обласному центрі функціонує кабінет довіри, проводиться консультування та безкоштовне добровільне обстеження всіх бажаючих на ВІЛ/СНІД, в тому числі анонімно.
Також на засіданні йшлося про стан захворювання на ВІЛ-асоційований туберкульоз в області; стан організації та проведення кампанії здорового способу життя та профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу у молодіжному середовищі; шляхи об'єднання зусиль громадян, спрямованих на подолання соціально-економічних наслідків епідемії ВІЛ/СНІДу для суспільства в цілому і кожної особи зокрема.
Під час засідання члени координаційної ради обмінювалися думками та вносили слушні пропозиції, які включено до протокольного рішення.
Прес-служба Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини
Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19
Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.
Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46
23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».
Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35
Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.