17.12.2022   16:26Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Консультація юриста: Зняття арешту з транспортного засобу

Майно може бути заарештоване не тільки в цивільному провадженні а і в межах кримінального процесу. У такому разі необхідно подавати заяву слідчому судді або до суду. В першому випадку справу ще не завершено і вона знаходиться на досудовому розслідуванні, у другому – коли судове провадження вже відкрито. Складати заяву необхідно відповідно до ст. 174 КПК України.

Самі із таким питанням до приймальні проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні» в м.Чернігові звернувся чоловік.

Справа в тому, що у лютому – березні 2022 року під час активних бойових дій осколками було пошкоджено його гараж, та майно яке там знаходилися. Також постраждав і автомобільний причіп, який був придбаний заявником у 1993 році. Оцінивши всі пошкодження, пенсіонер вирішив передати причіп новому власнику, але під час оформлення документів було встановлено, що номерна табличка закріплена не заводським способом, хоча у паспорті на причіп немає жодного посилання на спосіб закріплення номерної таблички. У зв’язку із чим було відкрито кримінальне провадження, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ст. 290 КК України, а на транспортний засіб наклали арешт.

В рамках досудового розслідування було проведено експертизу, де було встановлено що порушення стосовно номерного знаку не виявлено. Кримінальне провадження закрили, але арешт з майна так ніхто і не зняв.

Юристом приймальні було підготовлено клопотання про зняття арешту з майна, після чого протягом тижня отримали ухвалу суду, в якій задоволено заявлені вимоги. Арешт з майна знято речові права на майно поновлені.

Діяльність відбувається в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy.