Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Протидія катуванням

 

Протидія катуванням та іншим жорстоким, нелюдським або таким, що принижують гідність, видам поводження

Сприяння реалізації Національного превентивного механізму (НПМ)

Моніторинг місць несвободи

Проблема застосування катувань та жорстокого поводження у правоохоронних органах та місцях несвободи, нажаль, залишається доволі актуальною в Україні. Тому правозахисна допомога жертвам катувань, а також профілактична та тренінгова підтримка правоохоронців з питань недопущення цього ганебного явища є пріоритетною в діяльності комітету. В рамках цього напрямку ЧГКЗПЛ на постійній основі надає безкоштовну правозахисну допомогу особам, які постраждали від незаконних дій представників правоохоронних органів. Надається адвокатська допомога, в тому числі з питань звернення до Європейського суду з прав людини.

Важливим напрямком діяльності також є здійснення громадського контролю за дотриманням прав людини в діяльності правоохоронних органів, а також в місцях несвободи, зокрема в установах виконання покарань. Представники ЧГКЗПЛ є членами та беруть активну участь в роботі Громадської ради при УМВС України в Чернігівській області з питань забезпечення прав людини в діяльності органів внутрішніх справ та Спостережної комісії громадського контролю в системі карного покарання при Чернігівській міській раді. Представники ЧГКЗПЛ також на постійній основі виїжджають в райони Чернігівської області в рамках роботи постійно діючої мобільної групи з моніторингу дотримання прав і свобод людини в діяльності ОВС, перевіряють умови тримання в ізоляторах тимчасового тримання та установах виконання покарань, проводять прийом громадян на базі Чернігівського обласного управління та районних відділів МВС зі скаргами на протиправні дії працівників міліції.

Діяльність відбувається у співпраці з офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, іншими міжнародними та неурядовими організаціями.

З 2013 року представники ЧГКЗПЛ беруть участь в реалізації Національного превентивного механізму (НПМ) в якості представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з моніторингу додержання конституційних прав і свобод громадян, які перебувають в місцях несвободи.