Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

28.07.2014   17:50Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Чернігівські правоохоронці підвищують навики у роботі з протидії торгівлі людьми

25 липня 2014 року в Чернігові відбувся тренінг з питань попередження та протидії торгівлі людьми для співробітників служби дільничних інспекторів міліції та відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми УМВС України в Чернігівській області.

Основне завдання заходу полягало у сприянні кращому розумінню учасниками – дільничними інспекторами міліції проблеми торгівлі людьми, посилення їх зв’язків зі спеціалізованими підрозділами міліції з протидії торгівлі людьми з метою розслідуванню скоєних злочинів та переслідування торгівців людьми, підвищення обізнаності працівників міліції щодо методів запобігання цьому явищу, ідентифікації та перенаправлення постраждалих осіб, а також налагодження співпраці між органами внутрішніх справ та неурядовими організаціями, які опікуються цими питаннями.

Тренером заходу виступила один з провідних український експертів в цій сфері - Катерина Левченко, президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда - Україна». Зокрема, пані Левченко підкреслила важливість здійснення профілактичної роботи працівниками міліції у сфері попередження торгівлі людьми, участі в ідентифікації постраждалих та процесі встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми.

Як зазначив під час заходу начальник відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми УМВС України в Чернігівській області Антон Милосердов, протягом 2014 року в Чернігівській області винесено 6 судових вироків (в Україні в цілому – 63 справи) за ст.149 Кримінального кодексу України (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини), ще 13 особам вручено повідомлення про підозру, до суду спрямовано 15 кримінальних проваджень. За показниками розкриття злочинів в цій сфері чернігівські правоохоронці вже не перший рік є одними з кращих в Україні.

В той же час, через прикордонне розташування області, низький рівень доходів населення, безробіття та правову необізнаність, мешканці Чернігівщини продовжують шукати кращої долі та заробітку закордоном. Тому не рідко вони потрапляють до рук вербувальників та стають жертвами трудової та сексуальної експлуатації, в більшості випадків в Російській Федерації.

Саме тому організатори заходу сподіваються, що працівники міліції після навчання зможуть надавати фахові консультації громадянам на своїх дільницях з питань безпечного виїзду на роботу за кордон, як уникнути шахраїв при працевлаштуванні за кордоном тощо.

«Завдяки таким спільним зусиллям та заходам, правозахисники допомагають підвищити рівень довіри між міліцією та громадськістю, що сприятиме кращому отриманню інформації про випадки торгівлі людьми та підвищенню готовності постраждалої особи повідомляти про такі правопорушення», - зазначила Катерина Левченко, підсумовуючи дискусію.

Тренінг організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках проекту «Місцеві громади проти торгівлі людьми» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.