Останні публікації
03.02.2009 11:39 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Підведені підсумки роботи Cпостережної комісії при виконкомі Чернігівської міської ради за 2008 рік
Протягом звітного періоду спостережна комісія за участю представників органів внутрішніх справ, прокуратури, Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Чернігівській області, начальників виправних установ на території Чернігова, представники правозахисних громадських організацій, засобів масової інформації провела "круглі столи" під назвою: "Забезпечення соціально-правового захисту співробітників пенітенціарної системи – гарантія дотримання прав засуджених" у вересні та "Співпраця Чернігівського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції з місцевими органами влади, громадськими та благодійними організаціями щодо осіб, умовно-достроково звільнених з місць позбавлення волі. Формування громадської думки про ефективність покарань, не пов'язаних з позбавленням волі" у грудні.
Станіслав Григорович зауважив, що за сприяння членів спостережної комісії у Чернігівській виправній колонії № 44 постійно працює юридична консультація та школа правових знань, а також громадська приймальня. В її роботі беруть участь члени комісії, представники обласної громадської організації "Правозахисник", юристи і психологи Чернігівського юридичного коледжу Державного департаменту виконання покарань, спеціалісти Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу у справах сім’ї та молоді міської ради. Засудженим надається кваліфікована допомога в оформленні громадянства, спадщини, оформленні скарг та позовів до суду, у розшуку рідних та інші.
Велику увагу серед питань, що вирішувались на засіданнях комісії у минулому році, зосереджено на розгляді справ щодо умовно дострокового звільнення засуджених від подальшого відбування покарання або заміни не відбутої частини покарання більш м’яким, переведення до дільниці соціальної реабілітації та звільнення вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років. "Адже в світі гуманізації чинного законодавства у сфері кримінально-виконавчих правовідносин на нинішньому етапі - це стратегічний напрямок діяльності комісії", - підкреслив С. Віхров. Із 162 розглянутих відповідних справ члени комісії погодили 148, відмовили 14 особам. Органи прокуратури під час перевірок засвідчили правомірність прийнятих членами комісії рішень.
Як відзначено на засіданні, спостережна комісія тісно співпрацює з установами виконання покарань, з громадськими та благодійними організаціями у соціальній адаптації осіб, звільнених умовно-достроково з місць позбавлення волі, та ресоціалізації громадян, що засуджені до альтернативних позбавленню волі видів покарань.
Члени спостережної комісії висловили пропозицію щодо розповсюдження набутого досвіду серед відповідних структур області, а також у поточному році налагодити постійний обмін досвідом серед колег з інших районів області.
Подякувавши членам комісії за плідну роботу у минулому році, Станіслав Віхров висловив сподівання на подальшу дієву співпрацю та ефективне вирішення завдань.
Відділ зв'язків з громадськістю міської ради
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.