Останні публікації
13.10.2009 12:15 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Триває очищення рядів міліції на Чернігівщині?
В нашій області окрім зовнішньої боротьби, яку міліція веде із злочинністю, правоохоронці також дуже ретельно звертають увагу й на внутрішні проблеми. В лавах міліції не повинно бути людей, які хоч якимось чином намагаються порушувати Закон, а ще гірше - паплюжити честь охоронця закону. Українська міліція активно позбавляється від випадкових людей, які заради кращих показників діяльності не нукаються застосовувати фізичне насильство та навіть тортури до затриманих громадян.
Уже відійшла в далеке минуле гонитва за цифрою, яка часто просто вибивалася з підслідних. Міністр постійно наголошує на тому, що цифри - не головне, головне в роботі міліції має стати якість розслідувань та довіра українців.
Функції контролю за дотриманням законності в лавах міліції керівництво УМВС покладає на підрозділи внутрішньої безпеки та інспекції з особового складу. Ця, так би мовити, міліція в міліції негайно реагує на всі повідомлення від громадян про будь-які протиправні дії правоохоронців. І немає значення, надійшло це повідомлення офіційним листом, по телефону чи каналами електронної пошти. Не залишаються без розгляду навіть анонімні повідомлення.
Щодо ганебного випадку, який мав місце в Скугарях Чернігівського району, керівництво УМВС і підрозділи внутрішньої безпеки та інспекції з особового складу оперативно відреагували на інформацію про нанесення співробітниками міліції тілесних ушкоджень раніше засудженому місцевому мешканцю, який підозрювався в крадіжці шиферу.
Міліціонери, які застосовували недозволені методи дізнання, вже розпрощалися з погонами і посадами. Хоча ці особи під час допиту усіляко й заперечували свою причетність до скоєного, факти, зібрані інспекцією з особового складу та внутрішньою безпекою, вказують на пряму причетність вже колишніх міліціонерів до знущань над старим чоловіком.
Потерпілий громадянин зараз знаходиться в лікувальному закладі, для реабілітації його здоров'я медики проводитимуть довгу і складну терапію.
Остаточне рішення щодо ступеня вини колишніх правоохоронців буде прийняте прокуратурою Чернігівського району, куди направлені відповідні матеріали.
Позиція УМВС в Чернігівській області незмінна - миттєва реакція на будь-які протиправні дії з боку міліціонерів. Охоронці закону мають бути взірцем виконання службових обов'язків, і ніхто не може позбавляти громадян їх законних прав, тим більше люди, які державою покликані ці права охороняти. УМВС закликає громадян негайно повідомляти про будь-які протиправні дії з боку співробітників міліції. Тільки спільними зусиллями громадськості та правоохоронців ми очистимо ряди міліції від хижих перевертнів у погонах.
Телефони довіри:
УМВС України в Чернігівській області 619-102
Відділ внутрішньої безпеки 613-548
Управління по боротьбі з організованою злочинністю 662-844
Інспекція з особового складу Управління кадрового забезпечення 619-400
Відділ боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми 4-20-50
Управління громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб 619-193
ВЗГ УМВС в Чернігівській області
05. 10. 2009 p.
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.