Останні публікації
27.06.2013 10:53 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Правозахисники зустріли Міжнародний день проти катувань семінаром про права людини у місцях несвободи
У Чернігові розпочалася друга сесія навчально-практичного Курсу "Моніторинг прав людини у місцях несвободи". 18 найкращіх з 43 учасників та учасниць першої дистанційної сесії Курсу були запрошені на семінар, під час якого за допомогою українських та польських експертів вчитимуться планувати дослідження ситуації з правами людини у закритих установах. Дата початку другої сесії курсу була обрана невипадково - кожен рік 26 червня світ згадує жертв катувань та жорстокого поводження - а у місцях несвободи в Україні ця проблема є однією з найбільш гострих.
Протягом шістьох днів тренінгу учасники та учасниці семінару дізналися все про планування та проведення моніторингу та підготують плани дослідження ситуації з правами людини у шістьох закритих установах у різних регіонах України. І це не буде суха теорія, адже наступним кроком учасників Курсу буде втілення цих планів у життя - до кінця вересня 2013 року вони відвідають визначені місця несвободи, зберуть та оброблять необхідну інформацію та підготують моніторингові звіти. Таке завдання постане перед учасниками та учасницями під час наступної дистанційної сесії. А завершиться Курс у жовтні сертифікаційним тренінгом від Асоціації незалежних моніторів, після якого найкращі студенти отримають можливість працювати у рамках Національного превентивного механізму з попередження катувань, який разом з низкою правозахисних організацій впроваджує парламентський Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська.
Проект адмініструється громадською організацією «М’АРТ» і реалізується в рамках стратегії Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини" за участю секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Асоціації незалежних моніторів за фінансової підтримки посольства Швейцарії в Україні.
Костянтин Рєуцький
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.