Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

14.02.2017   16:27Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На Сумщині обговорили питання співпраці з надавачами безоплатної правової допомоги

Юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Володимир Виноградов за запрошенням Регіонального центру з надання БВПД, взяв участь у круглому столі на тему «Співпраця системи БПД з правозахисними органами: свіжі ідеї та нові виклики. Механізми додержання прав людини та рівного доступу громадян до правосуддя».

Під час засідання круглого столу учасники - адвокати, представники місцевої прокуратури та судів, правозахисники, громадські активісти - обговорювали результати діяльності системи безоплатної правової допомоги, проблемні питання, актуальні напрями співпраці.

Олена Сінчук, керівниця Управління забезпечення доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги, яка завітала на Сумщину, ознайомила присутніх з основними результатами діяльності системи продовж 2013-2016 років. Увага була закцентована на позитивних оцінках роботи системи БПД в Україні з боку представників правозахисної спільноти.

За словами Володимира Виноградова, виконавця проекту «Правовий захист населення, постраждалого від конфлікту» на території Сумщини, який впроваджується в нашій державі Данської радою у справах біженців (DRC), з початку окупації переважна більшість звернень внутрішньо-переміщених осіб стосувалась набуття статусу ВПО, отримання соціальних виплат, пільгового житла, субсидій, бо люди вирішували найбільш гострі побутові та фінансові питання. Але тепер потреби змінилися, людям треба оформлювати пенсії, підтверджувати інвалідність, отримувати компенсації за пошкоджене або втрачене внаслідок бойових дій майно. «Якщо перша група питань в цілому вирішувалась, то друга - потребує законодавчого врегулювання, формування судової та правозастосовчої практики, адвокації. Чітко налагоджена співпраця з системою БПД по регіону може принести вагомих результатів, тож є до чого прагнути», - відзначив він.

На думку Олени Демченко, директорки Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області, місія системи БПД на Сумщині полягає в тому, щоб задовольнити правові потреби всіх категорій громадян, що звертаються по допомогу, а також ефективно співпрацювати з адвокатською та правозахисною спільнотою Сумщини.

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.