Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

08.12.2022   13:40Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Консультація юриста: Реєстрація народження дитини, у разі її народження до спливу 10 місяців після припинення шлюбу з колишнім чоловіком

До приймальні проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні» в м.Чернігові звернулися чоловік та жінка, які мали стосунки без державної реєстрації шлюбу. Від цих стосунків у них народилася дитина. Так як дитина народилася до спливу 10 місяців після припинення шлюбу з попереднім чоловіком, дитину зареєстрували у Відділі реєстрації актів цивільного стану відповідно до п. 2 ст. 122 Сімейного кодексу України, де в графі батько було вказано колишнього чоловіка, прізвище і по батькові також колишнього чоловіка, який не є біологічним батьком.

Відповідно до норм чинного законодавства, а саме ч. 3 ст. 122 Сімейного кодексу України передбачено, що жінка та чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження дитини до спливу 10 місяців після припинення їх шлюбу, мають право подати до державного органу РАЦС спільну заяву про невизнання колишнього чоловіка батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише у разі подання іншою особою та матір’ю дитини заяви про визнання батьківства. Тобто, у даному випадку, при державній реєстрації народження повинні бути присутні три особи: колишнє подружжя та чоловік, який вважає себе батьком дитини. Якщо цього не відбулося, дитина записується на колишнього чоловіка.

В даному випадку спільну заяву до органу РАЦС не подавалася, і дитина записана на не біологічного батька.

В цьому випадку порушені права дитини, біологічного батька і колишнього чоловіка. Для виправлення цієї ситуації Юристом приймальні було підготовлено позовну заяву до суду про визнання батьківства та внесення змін в актовий запис про народження. Судом було винесено рішення про задоволення позовних вимог. Встановлено батьківство біологічному батьку дитини та приведено до відповідності документи про народження.

Діяльність відбувається в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy.

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.