Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

08.10.2008   16:44Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

КАТУВАННЯ В МІЛІЦІЇ

На місце подій вже виїжджали Перший заступник Міністра внутрішніх справ України, начальник ГУБОЗ МВС України, заступник начальника служби внутрішньої безпеки міністерства, представники Генеральної й обласної прокуратур. Як повідомила прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Ніна Карпачова взяла під особистий контроль розслідування цієї справи. Представники її секретаріату 7-8 жовтня відвідали Прилуки та Чернігів для здійснення моніторингу та з’ясування обставин смерті Сергія Кунцевського. Саме принципова позиція прокуратури та правозахисників дозволила вчасно надати розголос цьому жорстокому вбивству та вселити надію, що ця справа не стане черговим «бєспрєдєлом», що зійшов з рук «катам в погонах».

Затримали Сергія Кунцевського в четвер 2-го жовтня в 13.30. В одну з перукарень м.Прилук залетіла група в масках з автоматами. Усе робітниці (у тому числі одна вагітна) і клієнти були поставлені обличчям до стіни. Бити Сергій Кунцевского почали вже там. Також попутно намагалися запхнути в кишеню якісь пакети. Усе робітниці з перукарні все це письмово підтвердили слідчому із прокуратури, що у п'ятницю 3 жовтня приїжджав відбирати в них показання. Потім відвезли в будинок колишнього відділу УБОЗ.

Близько 17.00 у будинок УБОЗу привезли брата Сергія Кунцевского Руслана та ще одного молодого хлопця Олександра Михаленка. Їх затримали в селі Березова Рудка сусідньої Полтавської області, в 50 км від Прилук, де вони заробляють на життя охороною фермерських полів. Обох також били при затриманні били міліціонери в масках. Всю дорогу їм на голову були надягнуті поліетиленові пакети. По приїзду їх розвели по різних кімнатах. Вимагали дати визнання по якомусь факту підпала машини, продовжуючи знущатися й загрожувати засунути пляшку в задній прохід. Допит також проводилися ментами в масках, хоча й брав участь старший лейтенант місцевого райвідділу без маски. У цей час кожний з них чітко чув, що в сусідній кімнаті когось сильно б'ють. Через півгодини Олександра Михаленка завели в цю кімнату, де він побачив ще живого Сергія Кунцевського з розбитою головою, що стояв в наручниках і зі спущеними штанями. Тобто можна припустити, що до Сергія можливо застосували катування із пляшкою. Михаленку сказали, що з ним буде те ж саме якщо він не зізнається. Але десь в 22.00 все різко припинилося та Руслана Кунцевского й Олександра Михаленка виставили на вулицю, де вже билася в істериці мати Сергія та Руслана. Через деякий час приїхала швидка, яка констатувала смерть Сергія Кунцевського. Родичів повідомили, що він помер від серцевого нападу. Відразу почався великий кипиш. Почали приїжджати і від’їжджати машини з різними чинушами й ментами. До матері почали підходити працівники райвідділу й запитувати чи не страждав Сергій епілепсією, хворобою серця й т.д. У підсумку на всій вулиці й у приміщенні було вимкнене світло. Міліція створила оточення. Матір і брата Кунцевських відтягнули подалі. Тіло поклали в якийсь автобус і відвезли в морг.  Тіло Сергія віддали тільки в п'ятницю в обід. Причому якщо з ранку поруч із тілом перебував закривавлений одяг убитого, те разом з тілом видали вже випрані вологі речі із сильним запахом аміаку.

Особливо цікавий факт, це місце вбивства. Будинок колишнього відділу УБОЗ у Прилуках за адресою вул. Соборна 31 (колишня Радянська) зовні являє собою забиту обшарпану будівлю. Розташовано в 100 метрах місцевого райвідділу міліції. Обійшовши по периметру будинок, не вдалося знайти яких-небудь опізнавальних знаків про його приналежність міліції, лише з одного краю вдалося знайти табличку Прилуцької філії ДП «Чернігівстандартметрологія». Наскільки відомо, Прилуцький міжрайонний відділ УБОЗ був розформований ще кілька років назад. Тому викликає питання теперішнє використання цієї гестапівської катівні.

І хоча було ясно, що сховати вбивство Кунцевського буде неможливо, ще в п'ятницю 3 жовтня сайт Управління МВС у Чернігівській області розродився матеріалом, що просто вражає своєю нахабністю та цинізмом:

«Другого жовтня поточного року за підозрою в скоєнні ряду злочинів в складі організованої злочинної групи на території Чернігівської області, співробітниками УБОЗ УМВС України в Чернігівські області було затримано ряд  жителів м. Прилуки.

Ввечері того ж дня один із фігурантів поскаржився на погане самопочуття та запаморочення.

Співробітники відділу по боротьбі з організованою злочинністю викликали швидку допомогу та почали надавати першу медичну допомогу людині, але підозрюваний, знепритомнівши, помер до приїзду медичної бригади.

На місце події виїжджало керівництво обласної міліції та прокуратури, інспекція по особовому складу УМВС, представники судмедекспертизи.

При попередньому огляді трупа видимих слідів тілесних ушкоджень не виявлено.

Остаточна причина смерті людини буде встановлена після надання висновків судово-медичної експертизи.

Перевірку за даним фактом проводить прокуратура Чернігівської області.

ВЗГ УМВС України в Чернігівській області».

Дійсно, «ці руки нікого не вбивали». Вищевказаний факт наводить на думку, що УМВС в Чернігівській області вживав заходів для того, щоб сховати інформацію про злочин та врятувати «катів в погонах» від покарання.

На 9 жовтня заплановано засідання Громадської Ради при УМВС України в Чернігівській області з питань забезпечення прав людини, на якому має бути розглянуте питання смерті Сергія Кунцевського в Прилуцькому відділу УБОЗ та взагалі дії міліції по розслідуванню цієї справи. Планується запросити начальника УБОЗ УМВС в Чернігівській області, начальника Прилуцького міськрайонного відділу УМВС, представників преси та інших .

 

На фото: родичі загиблого під вікном, за яким убили Сергія Кунцевского та будівля Прилуцького відділу УБОЗ.

 

В додатку: копія Довідка про причину смерті Сергія Кунцевського 

 

Віктор Тарасов

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

 

 

 

Останні новини

Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10

Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27

Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.