Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

08.01.2010   16:32Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ГРОМАДСЬКА РАДА З ПРАВ ЛЮДИНИ

По кожному факту виявлених недоліків направляється вказівка до МРВ області, встановлюються терміни для усунення виявлених недоліків, проводяться службові перевірки.

На початку 2009 року члени Громадської Ради спільно з керівництвом УМВС України в Чернігівській області здійснювали прийом громадян.

Спільно з членами Громадської Ради при УМВС в Чернігівській області прийнято 10 громадян, 3 звернення надійшли письмово.

Так, у квітні 2009 року на поштову скриньку Громадської Ради надійшла скарга від Салій О.О. на дії дільничного інспектора, який нетактовно вів себе при спробі зайти до її квартири, документів не пред’явив, погрожував і навіть тоді, коли зрозумів, що помилився квартирою, не вибачився, а ще й висловився нецензурно на адресу чергового Ніжинського міськвідділу у присутності гр.Салій О.О.

Секретар Громадської Ради Тарасов В.В. та помічник Міністра зустрічалися з заявницею. Була призначена службова перевірка.

За результатами службового розслідування дільничний інспектор міліції та оперативний черговий чергової частини штабу Ніжинського МВ УМВС України в Чернігівській області притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Нажаль, у другому півріччі не було жодного спільного прийому громадян.

Виконуючи рішення червневого засідання Громадської Ради при УМВС в Чернігівській області, була підготовлена вказівка начальника УМВС про розміщення на інформаційних стендах у міськрайвідділах інформації наступного змісту:

«Розмістити на інформаційних стендах у міськрайвідділах УМВС в Чернігівській області інформаційні листи з наступною інформацією:

Адреса для листування, звернень громадян до членів Громадської ради при УМВС України в Чернігівській області з питань дотримання прав людини:

а/с № 93, м. Чернігів, 14000.

Помічник Міністра відділу регіонального контролю управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ Апарату Міністра приймає громадян в п’ятницю з 9.00 год. до 13.00 год. за адресою:

Проспект Перемоги 74, м.Чернігів, 14000, тел. (0462) 619-014.

З питань захисту прав людини можна звернутись до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини:

14000, м. Чернігів, вул. Горького 57, тел. (0462) 625-381

Нажаль, ця інформація на сьогоднішній день розміщена не у всіх МРВ області. Під час виїздів мобільної групи було виявлено, що така інформація відсутня в Чернігівському МВ, Прилуцькому МРВ, Куликівському РВ.

На абонентський ящик Громадської ради при УМВС України в Чернігівській області з питань дотримання прав людини у 2009 році надійшло більше 10 скарг (3 – від громадян області, 8 – від утримуваних в ІТТ та СІЗО). Всі скарги розглянуті і заявникам надані відповіді.

Активізувалась у 2009 році участь членів Громадської ради у заняттях в системі службової підготовки співробітників ОВС.

Так, 19 березня 2009 року в рамках Загальноєвропейського тижня проти расизму з метою протидії расизму та ксенофобії в системі службової підготовки співробітників Чернігівського МВ членом Громадської Ради Туханом Едієвим спільно з помічником Міністра проведено заняття на тему «Попередження проявів расизму та ксенофобії в українському суспільстві».

23 квітня 2009 року заняття «Ксенофобія – її прояви в світі і в Україні» в системі службової підготовки для співробітників Управління МВС України в Чернігівській області провели помічник Міністра та член Громадської ради, програмний директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини - Тухан Едієв.

22 жовтня 2009 року - заняття в системі службової підготовки «Гендерний підхід в роботі ОВС» для співробітників УМВС в Чернігівській області провели член Чернігівської обласної організації Спілки жінок України, доцент кафедри менеджменту Чернігівського державного технологічного університету, Задорожна С.М. та помічник Міністра.

17 березня 2009 року в рамках Загальноєвропейського тижня проти расизму члени Громадської Ради при УМВС України в Чернігівській області з питань забезпечення прав людини провели зустріч з іноземцями та особами без громадянства, які утримуються в Розсудівському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.

В 2009 році в Розсудівський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, 2 члени якого входять до складу Громадської ради, в рамках проекту «Технічне співробітництво та зміцнення потенціалу урядів України та Молдови для реалізації угод про реадмісію з Європейським Союзом» GUMIRA (ГУМІРА), що виконується Міжнародною організацією з міграції за підтримки Європейського Союзу передано комплектів санітарно-гігієнічних засобів, одягу, взуття, медичних препаратів та іншої допомоги на суму біля 52 000 грн.

            Члени Громадської ради допомагали неповнолітнім з неблагополучних сімей – одягом, взуттям.

 У 2009 році Громадська Рада працювала за такими напрямками діяльності:

- розгляд заяв про незаконні дії працівників органів внутрішніх справ;

- освіта працівників ОВС в галузі прав людини;

 - права неповнолітніх;

- права біженців і мігрантів;

- запобігання домашньому насильству, жорстокому поводженню з дітьми, торгівля людьми і гендерна рівність;

 - робота мобільної групи;

 - робота спільної громадської приймальні.  

 

Всі питання, які піднімалися на засіданнях Громадської ради, аналізуються, вивчаються і по них приймаються відповідні рішення.

           

Відповідальний секретар ГР

           

Останні новини

Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10

Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27

Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.