Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

13.01.2015   23:04Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

«Я можу півгодини бити ложкою по столу, щоб прийшла санітарка»

Таку скаргу почули монітори під час візиту до Чернігівського геріатричного пансіонату. У моніторинговому візиті взяли участь регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха спільно з представниками громадськості – головою Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Анжелою Мойсеєнко та незалежним журналістом Миколою Іващенком.

На час візиту у закладі проживали 350 осіб, із яких 212 осіб із інвалідністю. Монітори відмітили комфортні та належні житлові умови пансіонату. Більшість підопічних проживають у належно облаштованих кімнатах по двоє, повністю забезпечені білизною та одягом. Особи з інвалідністю забезпечені візками і засобами малої механізації. У пансіонаті регулярно проводяться культурно-просвітницькі заходи, працює бібліотека, також мешканці мають можливість ходити на молитву у капличку на території.

Під час особистого спілкування підопічні відмічали високий рівень надання медичних послуг. Водночас деякі з опитаних скаржились на якість харчування, хоча одразу ж зазначали, що, враховуючи складні часи для держави, вони готові потерпіти і самостійно за свої особисті кошти докуповують продукти в магазині. Були скарги на відключення електроенергії в кімнатах у денний час. Як пояснили представники адміністрації, відключення проводяться лише з метою економії. Також були скарги на неналежне ставлення до мешканців пансіонату молодшого медичного персоналу.

У закладі також виявлено деякі порушення Законів України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації». Зокрема, графік прийому підопічних директором датується 2005 роком, не забезпечено доступ до інформації про права людини, відсутні адреси органів влади для звернень підопічних, книги скарг та пропозицій.

За результатами візиту підготовлено відповідний акт реагування Уповноваженого з прав людини з метою усунення виявлених порушень.

Останні новини

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.