Останні публікації
17.10.2015 21:40 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Представники Омбудсмана: хворі в Городнянському психоневрологічному інтернаті для жінок перебувають в жахливих умовах
Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого разом із представниками громадськості (Сергієм Буровим, Олександрою Линовіцькою та Людмилою Довгоброд) здійснили моніторинговий візит до Городнянського психоневрологічного інтернату для жінок у Чернігівської області.
Свій візит моніторингова група розпочала з відділення ліжкохворих людей. Підопічні недоглянуті, у багатьох величезні пролежні. Знаходитися в кімнатах довше трьох хвилин важко – очі роз’їдає сморід від випорожнень. Через те, що персонал не використовує памперси, які запаковані лежать на складі, практично вся підлога в кімнатах просочена сечею, а люди лежать на мокрих пелюшках.
Через холодну погоду на момент візиту всі жінки перебували у відділеннях, але не у своїх кімнатах, а в окремих порожніх приміщеннях з дерев’яними лавами. В інтернаті немає ніякої реабілітації, окрім трудової (копання городу, випас корів тощо), а тому цілими днями люди просто сидять чи ходять коридорами.
Величезною проблемою є надання медичної допомоги в інтернаті. Лікар в інтернаті працює лише декілька годин на день – за сумісництвом. У медичній документації – безлад, в історіях хвороб підопічних, яким були зроблені оперативні втручання, жодних згадок про це. Так, жінка з раковою пухлиною молочної залози та наявною язвою, яка сочиться, більше трьох років не обстежувалася онкологом, і немає жодної довідки про те, що вона проходила курс хіміотерапії. Адекватно пояснити, чому людям не надається навіть первинна медична допомога, персонал інтернату не зміг.
Та найбільше лякає безтурботність персоналу. На запитання моніторів, чому за 38 ліжкохворими підопічними доглядає лише 1 санітарка, медична сестра і директор закладу відповіли, що інша санітарка пішла з підопічними копати буряки. Постає запитання, так що ж головніше – недоглянуті підопічні в язвах та пролежнях чи підсобне господарство?
«За час роботи в Департаменті НПМ, такого жаху, як тут, ми не бачили», – ділилися враженнями представники моніторингової групи.
За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені відповідні акти реагування Уповноваженого з прав людини.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.