Останні публікації
24.11.2015 16:46 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Виявлено низку порушень прав затриманих в ІТТ Чернігівського відділення поліції
Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого разом із громадськими моніторами Іриною Максимовою та Анжелою Мойсеєнко здійснили моніторинговий візит до ізолятора тимчасового тримання Чернігівського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.
Під час візиту моніторингова група відзначила належне виконання своїх обов’язків керівництвом Чернігівського відділення поліції та його особовим складом, достатній рівень знань ними спільних наказів Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства внутрішніх справ України щодо порядку надання необхідної допомоги ВІЛ-інфікованим людям, які приймають антиретровірусну терапію, та наркозалежним, які є учасниками програми замісної підтримувальної терапії, а також належне укомплектування медичного інвентарю та лікувальних засобів для надання домедичної та первинної допомоги.
Незважаючи на те, що мінімальна площа камер приведена у відповідність до міжнародних стандартів, під час візиту було виявлено низку інших порушень, зокрема в деяких камерах недостатній рівень освітлення, відсутня система гарячого водопостачання, санітарні вузли не обладнано напівавтоматичними змивними кранами, камери не обладнано радіодинаміками з підключенням до радіотрансляційної мережі.
Члени моніторингової групи зазначили, що будівля ізолятора тимчасового тримання була збудована ще в середині минулого століття, що фактично унеможливлює виконання у повному обсязі вимог національних та міжнародних стандартів умов тримання в спецустановах МВС України щодо належного облаштування камер та службових приміщень без додаткового фінансування.
Всі зафіксовані порушення були доведені до відома керівництва Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.
За результатами візиту відповідні рекомендації щодо усунення виявлених недоліків буде направлено до Національної поліції України та Генеральної прокуратури України для здійснення належного реагування.
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.