Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

13.04.2024   20:33Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Активістів навчали "інформаційній гігієні" у громадській діяльності

В Чернігові відбувся тренінг на тему: «Інформаційна безпека у громадській діяльності» для працівників та волонтерів Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Тренером заходу виступив провідний чернігівський медіаексперт, громадський активіст та журналіст Олександр Рись.

Правозахисники отримали низку практичних порад як убезпечити своє робоче місце та не стати об’єктом хакерської атаки, або жертвою фішингу.

Зокрема на тренінгу розглянули такі теми:

- Захист електронної пошти від зламу;

- Видалення даних з комп'ютера, захист важливих файлів;

- Безпека переговорів через Інтернет, використання змінних ІР-адрес;

- Інструменти, що гарантують анонімність в Інтернеті;

- Безпека мобільних переговорів. Захист від прослуховування;

- Зовнішнє спостереження;

- Захист інформації в офісі редакції та ін.

Експерт також розповів про ризики та можливі «пастки», в які потрапляють неуважні користувачі інтернет мережою, під час гібридної війни та ворожої пропаганди.

«Ми живемо в світі шаленого потоку різноманітної інформації. Вона має значний вплив на всі сфери нашого життя. Ми щодня споживаємо великий обсяг інформації, тому маємо вчитися ставитися до неї критично, виокремлювати головне й другорядне, вміти її аналізувати та інтерпретувати , - зазначив Олександр Рись».

Учасники тренінгу погодилися, що волонтери та активісти, які вміють аналізувати новини, менше схильні вірити та поширювати дезінформацію, фейки та маніпулятивну інформацію, що сприяє створенню об'єктивного інформаційного середовища.

Навчання проходило в рамках реалізації проекту “Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни в Чернігівській області”, який реалізується ГО "Чернігівський громадський комітет захисту прав людини" в межах програми "Спроможні та сильні", що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.

Останні новини

"Сімейна сварка" та "домашнє насильство". Чи тотожні ці поняття та яку загрозу варто очікувати від них? 19:22

Саме на таких принципах базувалась коротка лекція для безробітніх, яка була проведена 11 червня у Чернігівській філії Чернігівського обласного центру зайнятості юристкою Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Іриною Бірюк.

Правозахисники Чернігівщини взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:11

В Чернігові відбувся тренінг «Доступ до правосуддя та правова підтримка для постраждалих від війни категорій населення» для місцевих адвокатів та працівників центрів надання безоплатної правничої допомоги.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Тупичівській, Кисилівській та Киїнській громадах 20:04

Цього тижня, спільно з представниками ГУ Національної соціальної сервісної служби та Управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Чернігівській області відвідали з робочими візитами Тупичівську, Кисилівську та Киїнську громади Чернігівської області.

На Чернігівщині відбулося навчання з проблематики домашнього насильства для профільних фахівців територіальних громад 19:56

На сьогодні законодавством чітко визначено Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Основною метою цієї взаємодії є ефективна реалізація прав особи, постраждалої від домашнього насильства. Але не дивлячись на це, на рівні Чернігівської області проблем з домашнім насильством не меншає.

Правоохоронці та фахівці місцевих громад посилюють спроможність з протидії гендерно-зумовленому насильству 18:13

В Чернігові відбулася серія тренінгів для соціальних фахівців, освітян та працівників поліції на тему «Запобігання та реагування на гендерно-зумовлене насильство в місцевих громадах».