Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.10.2009   14:39Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Нелегалів на Чернігівщині менше. А «нових» громадян — більше

У кризу за кордон не їздять!

Економлять наші громадяни на візитах у забугор’я — дорого нині стало. Цього року закордонні паспорти отримали майже у два рази менше жителів Чернігівщини, ніж минулого: менше 8 тис. чоловік порівняно із майже 14,5 тис. за цей період 2008 року. Та й паспорт цього року на 150 грн. дорожче. Не термінове оформлення обійдеться у близько 400 грн. Криза — нічого не поробиш.

А от чим пояснити те, що і внутрішні паспорти отримало на 2639 осіб менше — це вже інше питання. Благо, хоч іноземці нашу демографічну ситуацію покращують. «За дев’ять останніх місяців 501 «гість» отримав на Чернігівщині українське громадянство, ще 402 — посвідки на проживання», — розповів Іван Ведмідь. У той же час наших, які з громадянства вийшли — можна перелічити на пальцях однієї руки. Новоспечені українці — в основному вихідці із сусідніх Росії та Білорусі, які мають тут батьків, дітей… Але є й «екзоти», які тут знайшли свою другу половинку або вигідну роботу за договором. Це вчорашні громадяни Бангладеш, Шрі—Ланки, 19 в’єтнамців.

Запросив порушника — плати за його видворення!

— Чернігівщина — область проблемна, як не як, а 400 км державного кордону. Тож з нелегальними мігрантами робота ведеться серйозна. За цей рік виявили три нелегальні групи, це 23 особи, — повідомив Іван Ведмідь.

— Цього року були внесені зміни до законодавства, тож покарання за ці порушення серйозніші. Суд може винести покарання у вигляді штрафу від 340 до 680 грн. А якщо платити нічим, то — адмінарешт до 15 діб. Після цього особа підлягає видворенню у рідну країну. Спочатку пропонуємо добровільно залишити територію України. Потім — примусово під конвоєм. Із 174 постанов про видворення цього року «особлива допомога» знадобилася лише 28—ми. Видворені особи можуть отримати ще й заборону в’їзду від шести місяців до п’яти років, — пояснює Віталій Магдич, заступник начальника відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб.

До речі, «випровадити» нелегала з країни — не така вже й проста, і зовсім не дешева справа. Тож, тепер вже ці витрати можуть покласти на того, хто недобросовісного гостя до України запросив!

— Сьогодні у нас іде операція «Іноземець», в якій задіяно багато силових структур. Головна її мета — виявити співучасників. Тих громадян України, які переправляють групи нелегалів. Робота в цьому напрямку ведеться постійно, а це, так би мовити, концентрований удар. Співучасник за рішенням суду платить штраф від 340 до 8 тис. гривень. В окремих випадках можемо вилучити і майно. Наприклад, автомобіль, на якому нелегальні групи перевозилися.

За цей рік іноземці на Чернігівщині скоїли 36 злочинів: банальні крадіжки і ДТП, а також п’ять справ, пов’язаних із наркотиками. Проти іноземців за рік скоєно 16 злочинів. Ніякого антинаціонального підтексту: ті ж таки крадіжки і ДТП.

 

Ольга ПЕТРОВА,

Газета "Чернігівські відомості"

13 жовтня 2009 року

Останні новини

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.

Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41

У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.

Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19

В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.