Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

14.11.2024   15:18Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

У Чернігові відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства

14 листопада за адресою проспект Левка Лук'яненка, 47, у Чернігові відбулося відкриття Денного центру соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Ініціатива реалізована в межах проєкту UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, під назвою «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» за сприянням Міністерства соціальної політики України, Чернігівської міської ради, за фінансової підтримки Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги, уряду Норвегії та у партнерстві з ГО «Асоціація експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству».

На відкритті Денного центру була присутня заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур.

У 2023 році до правоохоронних органів Чернігова з приводу домашнього насильства та насильства за ознакою статі звернулися 1604 особи, з них 1405 – жінки. За 9 місяців поточного року звернулося 916 осіб, із них 837 – жінки.

Денний центр – це безоплатний, доступний і безпечний простір, де в комфортних умовах постраждалі від насильства можуть отримати комплексну допомогу, зокрема:

– консультування психолога/-ині та соціального працівника/-ці;

– юридичне консультування;

– послугу соціального супроводу, спрямовану на подолання або мінімізацію наслідків домашнього та гендерно зумовленого насильства;

– інформування про послуги інших організацій та установ, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству.

З 2023 року Чернігів бере участь у цьому проєкті, у межах якого проведено навчання фахівців/-чинь соціальної роботи, психологів/-инь, юристів/-ок та представників/-ць поліції. У місті працюють міський центр соціальних служб, кризова кімната і мобільна бригада.

Останні новини

Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25

Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.

Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11

Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».

Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39

В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.

В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45

Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.