Останні публікації
10.06.2009 13:41 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Екс-голова Козелецької райдержадміністрації отримав 9 років за хабарництво
Суд визнав переконливими докази обвинувачення, за якими колишній керівник району протягом квітня-червня 2007 року вимагав за виділення 12 га землі поблизу автотраси «Чернігів-Київ» хабара в 600тис. дол. США. Після «переговорів» погодився на суму в 550тис. дол. США і фактично встиг отримати з них 200тис. дол. США. Розмови з посадовцем на диктофон, який у подальшому разом зі скаргою було надано правоохорнцям, записувалися.
Посередником в одержанні хабара виступив брат посадовця. Передача грошей здійснювалась в автомобілі на автостоянці біля торговельно-розважального центру м.Бровари. При цьому голова райадміністрації, знаходячись неподалік, але не на виду, візуально контролював передачу грошей.
Виконуючи свої домовленості з хабародавцем, голова райдержадміністрації 11 травня 2007р. видав розпорядження про надання дозволу на розробку проектів відведення обумовлених земельних ділянок. Потім повідомив замовнику про це і поставив вимогу про передачу першої частки хабара. Після її отримання та виготовлення проектів землеустрою видав нове розпорядження про безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність. Отримали їх шестеро киян, по два гектари кожен, для ведення особистого селянського господарства.
Перебуваючи на лаві підсудних, посадовець намагався переконати суд, що гроші він брав не для себе, а для інших претендентів на цю ж землю. За його словами, частину земельної ділянки, яка зацікавила київського підприємця, він раніше пообіцяв іншій фірмі, згодній відступитись за відповідну компенсацію. Але потім фірма відмовилась, тому гроші залишились у нього.
Суд призначив колишньому посадовцю покарання у вигляді 9 років позбавлення волі з позбавленням на 3 роки права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків, та з конфіскацією всього належного йому майна. Його брату призначено покарання з застосуванням ст.69 КК України (тобто нижче нижчої межі, передбаченої цією статтею закону) у вигляді 3 років позбавлення волі з позбавленням на 3 роки права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обовֹязків та з конфіскацією належного йому майна. До вступу вироку в законну силу міра запобіжного заходу останньому змінена з застави на тримання під вартою.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини
Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10
Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.
Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27
Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.