Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

12.12.2006   14:31Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Адміністративно-територіальна реформа в Україні через призму польського досвіду

 

Учасники семінару – українські та польські експерти, представники громадських організації, працівники виконавчого апарату Чернігівської обласної ради – в основному переймалися тим, як реально можна покращити життя громадян, вдосконалити роботу владних структур. Зокрема, представник Асоціації Агенцій регіонального розвитку України Євгеній Фишко та фахівець Інституту Реформ Юрій Змій детально поінформували про сучасний стан місцевого самоврядування в нашій державі і визначили пріоритетні напрямки удосконалення адміністративно-територіального устрою. Українські експерти були одностайними в тому, що головним недоліком, який гальмує розвиток державоустрою, є надзвичайно централізована система влади.

Органи місцевого самоврядування мають повноваження, але не мають ресурсів для реалізації делегованих їм повноважень, – зазначив заступник голови обласної ради Олег Обушний. Він підкреслив, що головним завданням адміністративно-територіальної реформи в України має бути не територіальний перерозподіл, а відновлення життя в територіальних громадах і забезпечення людей якісними послугами.

Не можна ділити країну з лінійкою в руках, – таку пораду дали польські експерти під час Міжнародного семінару стосовно проведення адміністративно-територіальної реформи. Про результати реформування у себе на Батьківщині, роль територіальних громад та інвестиційну політику в Польщі розповіли віце-президент міста Гдині, депутат Поморського воєводства Марек Стемпа та член муніципалітету міста Гдині Зиґмунд Жмуда-Тшебятовський.

Як повідомила один із організаторів семінару Любов Покаржевська, – співпраця між Чернігівською обласною радою, Чернігівським Агентством Регіонального розвитку та польськими колегами не обмежиться одним спільним заходом, в майбутньому передбачається укладання відповідної довгострокової угоди про партнерські взаємовідносини.

 

Відділ інформаційного забезпечення

та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату

Чернігівського обласної ради

 

 

Останні новини

Чернігівські правозахисники та волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 19:28

Продовжуємо працювати над підсиленням власного організаційного потенціалу в актуальних умовах та для ефективної роботи з вразливими групами. Цього разу працівники та волонтери Чернігівського громадського комітету захисту прав людини пройшли навчання на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі громадського активіста».

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.