Останні публікації
28.03.2011 13:41 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ТИЖДЕНЬ ДІЙ ПРОТИ РАСИЗМУ
Як зазначається в цьогорічному зверненні мережі UNITED, для того щоб подолати расизм і несправедливість на особистісному, громадському чи інституційному рівнях, необхідно оцінити, в першу чергу, власну поведінку і позиції, згадати про ті забобони, які ми носимо в собі, зрозуміти, як ми прийшли до цих забобонів і як їх позбутися.
Коли ми намагаємося зрозуміти проблеми бідності, поневірянь і відсутність соціальних можливостей для певних груп людей, під впливом ЗМІ і політиків ми відразу розбиваємося на маленькі групки і показуємо один на одного пальцем, шукаємо винного. Це не тільки суперечить реаліям економічної політики і практики ведення бізнесу, які ще більше зміцнюють позиції нерівності в нашому суспільстві, але і створює атмосферу недовіри, підозри і ворожості. Ми повинні об'єднатися, щоб поставити під сумнів всі ці расистські, популістські міфи і виховати наші спільноти, розробляючи програми, стратегії і заходи, які можуть докорінно змінити існуючі упередження.
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (ЧГКЗПЛ), як один з багаторічних членів мережі UNITED, також не остався осторонь тижня дій проти расизму.
Зокрема, в Чернігові проведений цикл лекцій для працівників Управління МВС України в Чернігівській області на тему "Попередження проявів расизму та ксенофобії в діяльності органів внутрішніх справ". Директор Чернігівського жіночого правозахисного центру Алла Лепеха та керівник програм ЧГКЗПЛ Тухан Едієв розповіли правоохоронцям про історичне походження термінів «ксенофобія» і «расизм», розкрили поняття "мови ворожнечі", навели останню статистику щодо злочинів на ґрунті ненависті та расизму в Україні. Доповідачі зауважили, що прояви нетерпимості та дискримінації нажаль поширені в нашому суспільстві, частішають випадки з'явлення на будівлях міста ксенофобських та екстремістських написів. Але правоохоронні органи не завжди адекватно реагують на ці прояви, а іноді працівники міліції й самі вдаються до дій, що мають ознаки ксенофобії та расизму.
Також, в рамках тижня дій проти расизму, на базі Пункту тимчасового перебування іноземців «Розсудів» в Чернігівській області проведені спільні зустрічі з правоохоронцями та утримуваними мігрантами щодо питань дотримання прав мігрантів та попередження проявів нетерпимості з боку персоналу Пункту.
Проект реалізується за підтримки Американської асоціації юристів „Ініціатива з верховенства права” (ABA/ROLI - Україна) (http://www.abanet.org/rol/).
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.