Останні публікації
21.02.2013 00:00 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Представники Омбудсмана перевірили місця несвободи на Чернігівщині
20 лютого 2013 року представники Уповноваженого ВР України з прав людини здійснили візит до Чернігівської області з метою моніторингу дотримання прав і свобод громадян, які перебувають в місцях несвободи прикордонної служби та міністерства оборони.
Подібні моніторингові візити є практичною реалізацією національного превентивного механізму (НПМ) попередження катувань та жорстокого поводження у місцях несвободи за моделлю «Омбудсмен +», що, відповідно до Закону «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» означає здійснення превентивних функцій Офісом Уповноваженого разом із представниками громадянського суспільства.
До складу моніторингової групи увійшли працівники Департаменту НПМ Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини та регіональний представник Уповноваженого з моніторингу місць несвободи Віктор Тарасов.
В рамках візиту були перевірені спеціальне приміщення (СП) відділу прикордонної служби «Добрянка» (Ріпкинський район Чернігівської області), пункт тимчасового тримання (ПТТ) Чернігівського прикордонного загону, кімнати для тимчасово затриманих військовослужбовців Північного територіального управління Військової служби правопорядку Міноборони України (м.Чернігів).
Слід зазначити, що приміщення обох установ прикордонної служби є відносно новими (побудовані в 2008 та 2006 відповідно) та в задовільному стані. На момент моніторингового візиту в установах жодних осіб не утримувалося.
Так, в СП ВПС «Добрянка» протягом 2012 року перебувало 29 осіб. В ПТТ Чернігівського прикордонного загону в 2012 році – 13 осіб, 2013 році – 1 особа. В абсолютній більшості це були громадяни України та громадяни країн СНД (Росія, Білорусь, Молдова) затримані в адміністративному порядку до 3-х діб за порушення прикордонного режиму або незаконне перетинання державного кордону України (ст.202, 204-1 КУпАП).
Відвідані кімнати для тимчасово затриманих військовослужбовців (КТЗ) військової служби правопорядку знаходяться на консервації. Жодного військовослужбовця там не утримувалося з 2007 року. Військова частина, на території якої знаходяться КТЗ, перебуває в стадії расформування й найближчим часом територія та приміщення будуть передані місцевим органам влади. Але в той же час приміщення КТЗ підтримується в належному стані та опалюється.
За результатами перевірки керівництву установ будуть підготовлені зауваження стосовно виявлених недоліків та надано практичні рекомендації щодо їх усунення. Відповідні аналітичні матеріали також надані Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму (НПМ) Секретаріату Уповноваженого з прав людини.
Але в той же час доводиться констатувати, що керівництво зазначених місць несвободи прикордонної служби та Міноборони до цього часу майже не обізнані про міжнародне та національне законодавства щодо реалізації НПМ в Україні.
Останні новини
Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12
Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.