Останні публікації
05.07.2013 18:51 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Громадська оцінка діяльності міліції Чернігівщини
Тільки кожний третій опитаний мешканець Чернігівської області (37.4%) зазначив, що довіряє міліції. Результати дослідження показують, що рівень довіри громадян до державних інститутів загалом є низьким. Однак, не зважаючи на доволі невисокі показники довіри, міліція входить у трійку суспільних інститутів, яким довіряють більшою мірою (після Церкви та Збройних сил).
Вперше в історії країни проведено соціологічне дослідження, за допомогою якого громадяни оцінили діяльність міліції. Опитування було проведено Харківським інститутом соціальних досліджень за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Запропонована модель оцінки діяльності міліції сприятиме зниженню тиску наявних показників на працівників міліції та поступовій переорієнтації їхньої діяльності на потреби населення.
Основні висновки дослідження в розрізі Чернігівської області:
• Чернігівці в цілому дають невисоку оцінку ефективності роботи міліції. Так, тільки третина опитаних (35,6%) оцінює роботу міліції України як ефективну. Половина (49,9 %) вказує на її неефективність, а 14,5% вагаються з відповіддю. Серед найбільших недоліків міліції більшість респондентів вказали корупцію, здирництво та хабарництво (41,7%). Саме цей недолік є ключовим і показники по ньому істотно випереджають інші, такі як жорстокість співробітників міліції (27,7%), слабкий зв'язок із населенням (26,5%), бездіяльність (26,0%), безкарність співробітників міліції (25, 7%).
• В суспільстві є значним страх стати жертвою злочину — 68,4 % опитаних мешканців Чернігівської області побоюються стати жертвою будь-якого злочину взагалі. Серед факторів, що викликають побоювання й занепокоєння в громадян, найпоширенішими є найбільш видимі, пов’язані з порядком на вулицях — пограбування на вулиці, п’яні, фізичні напади на людей, образи, чіпляння;
• Дослідження показує, що жертвами злочинів протягом останнього року стали 2% населення Чернігівщини. В той же час до міліції звертаються менш ніж дві третини жертв злочинів (60 %). Відповідно, про значну частину злочинів жертви не повідомляли міліцію (40 %). Дослідження показує, що до найбільш латентних злочинів належать вимагання як із боку злочинців, так і з боку посадових осіб — респонденти просто не вірять в ефективність міліції в цьому випадку, тому не звертаються до неї. Найчастіше громадяни повідомляють про квартирні крадіжки, пограбування, викрадення автотранспорту з огляду на значні збитки й зухвалість такого виду злочинів. Очевидно, що офіційну статистику за цими видами злочинних діянь можна вважати близькою до реальної картини.
• Більшість жертв злочинів, що звернулися по допомогу до міліції, залишилися незадоволеними тим, як розібралися з їхнім випадком (83,3 %).
• Дослідження показало істотну закритість і «невидимість» діяльності міліції для місцевої громади: більш ніж половина опитаних не знає нічого про свого дільничного, а три чверті — про начальника райвідділу свого району.
Регіональний розділ дослідження щодо Чернігівської області можна завантажити тут.
Повну версію національного дослідження можна завантажити за посиланням: http://khisr.kharkov.ua/index.php?id=1354110993
Останні новини
Робоча зустріч з представником Омбудсмана щодо захисту прав медіа 12:08
Під час чергової експертної наради провели окрему робочу зустріч з регіональною координаторкою взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.
Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06
18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».
Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01
18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.
Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07
14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.
Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19
В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».