Останні публікації
17.08.2015 10:53 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
В органах та установах УМВС України у Чернігівській області виявлено порушення прав затриманих
Моніторингова група у складі регіонального координатора зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області Алли Лепехи та представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктора Тарасова та Тухана Едієва перевірила стан дотримання прав людини в Бахмацькому та Куликівському районних відділах УМВС України в Чернігівській області.
Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Монітори відзначили, що облаштування відвіданих ізоляторів тимчасового тримання не відповідає міжнародним та національним стандартам.
В ході моніторингового візиту основна увага зверталась на вжиті керівниками установ заходи щодо запобігання катуванням та іншим видам неналежного поводження. Під час спілкування з особами, які на момент візиту тримались в ізоляторах тимчасового тримання, скарг на застосування до них незаконних методів проведення дізнання, здійснення протиправних дій (нічних допитів, побиття) не надійшло.
Водночас, під час перевірки виявлено низку порушень. Зокрема, в ізоляторах тимчасового тримання вікна камер не обладнані кватирками із замками для вентиляції; припливно-витяжна вентиляція неспроможна забезпечити належний температурний режим і, як наслідок, у камерах задуха. Обладнання камер застаріле, не відповідає сучасним вимогам; площа ліжок, лав, табуреток менша за передбачену стандартами. В ІТТ Куликівського РВ відсутні радіодинаміки, дошки на стіні біля ліжок, гаряча вода в камерах. Санітарний стан санвузлів – незадовільний, право на побачення не дотримується. В ІТТ Бахмацького РВ камери не обладнані настінними шафами для зберігання продуктів харчування і предметів особистої гігієни утримуваних осіб. Ведення документообігу не відповідає встановленим формам. Не призначені особи, відповідальні за надання домедичної допомоги затриманим (доставленим) особам. Відсутній перелік закладів охорони здоров’я, де впроваджена замісна підтримувальна терапія. Не дотримується право на приватність, на побачення.
У Куликівському райвідділі відсутній вільний доступ до книги скарг та пропозицій для відвідувачів та людей з особливими потребами.
Під час перевірки переважна більшість опитаних працівників зазначених підрозділів виявила низький рівень обізнаності з питань прав людини та заборони катувань, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження.
Повний перелік порушень та недоліків, виявлених у кожному з відвіданих місць несвободи, разом із відповідними рекомендаціями буде направлено до перевірених органів внутрішніх справ та Міністерства внутрішніх справ України.
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.